Działalność PKS Bielsko-Biała

Działalność PKS Bielsko-Biała

Przedsiębiorstwo PKS przez wiele lat było jedyną firmą przewozową o ogólnokrajowym zasięgu. Jednak w 1990 roku nastąpił podział firmy na 176 przedsiębiorstw lokalnych, wtedy powstała między innymi PKS Bielsko-Biała, które przejęła regularne przewozy regionalne oraz rozpoczęła działalność w zakresie organizacji wyjazdów turystycznych.

PKS Bielsko Biała – przewozy regionalne

Większa część działalności przedsiębiorstwa PKS w Bielsku-Białej opierała się na organizacji regularnych przewozów w regionie. Większość osób, które dojeżdżały do pracy lub szkoły poza miejscem zamieszkania korzystała z ich oferty każdego dnia.

Biuro Podróży PKS Bielsko-Biała

Po kilku latach działalności w zakresie przewozu pasażerów przedsiębiorstwo PKS Bielsko-Biała poszerzyło swoją ofertę o zorganizowane wyjazdy turystyczne. Biuro podróży, które działało w ramach firmy PKS oferowało swoim klientom zarówno atrakcyjne wycieczki objazdowe, jak i wczasy w kraju i za granicą.

Obecnie przedsiębiorstwo PKS Bielsko-Biała zostało przekształcone w spółkę o nazwie Komunikacja Beskidzka. Nowa firma oprócz przewozów również kontynuuje organizację wyjazdów turystycznych dla mieszkańców miasta i okolic.

Komunikacja Beskidzka – nowa odsłona PKS Bielsko-Biała

Firma PKS Bielsko-Biała po ponad 30 latach działalności w regionie została przekształcona w spółkę akcyjną pod nazwą Komunikacja Beskidzka. Zmiana była podyktowana w dużej mierze chęcią rozwoju. Firma pod nową nazwą przejęła dotychczasowe połączenia obsługiwane przez PKS Bielsko-Biała, ale również rozszerzyła działalność o nowe trasy.

Obecnie Komunikacja Beskidzka stawia na nowoczesne rozwiązania i atrakcyjniejszy wizerunek. W pierwszej kolejności zainwestowano w nowsze, lepiej wyposażone autokary, które mają zapewniać większą wygodę. W ich standardowym wyposażeniu znajduje się coraz częściej WI-FI oraz gniazdka elektryczne. Dużą zmianą jest również wprowadzenie nowego logotypu.