Oryginalny prezent nie tylko dla palacza

Kupienie interesującego prezentu to prawdziwa sztuka. Jeśli jeszcze chcemy, by podarek był nie tylko fajny, ale i praktyczny, to trzeba się naprawdę mocno naszukać. Dobrym wyborem może się okazać zapalniczka z grawerem. Jednak musi ona spełniać pewne warunki.

Dlaczego warto podarować zapalniczkę z grawerem?

Wbrew obiegowej opinii, zapalniczka może być świetnym prezentem dla każdego, a nie tylko dla palaczy papierosów. Dobrej jakości zapalniczka przyda się zawsze, gdy potrzebny jest ogień, a takich sytuacji jest całkiem sporo. Może to być zapalenie papierosa, świecy czy grilla. O wiele łatwiej jest zapalić grilla zapalniczką niż zapałkami.Zapalniczka z grawerem jest prezentem bardzo uniwersalnym, a jednocześnie praktycznym. Odpowiedni grawerunek sprawia, że zapalniczka staje się cenną pamiątką od bliskich osób.

Różne rodzaje zapalniczek

Wybór zapalniczki, którą chcemy podarować, wcale nie jest taki łatwy. Zapalniczki różnią się nie tylko wielkością i kształtem, ale i zastosowaniem oraz sposobem działania. Do najpopularniejszych zapalniczek należą obecnie zapalniczki gazowe. Rzadziej używane są zapalniczki benzynowe, którym często zarzuca się niezbyt przyjemny zapach benzyny. Warto więc wiedzieć, że obecnie benzyna do zapalniczek jest bezwonna. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem będzie zapalniczka USB. Jej zasada działania jest zupełnie inna niż poprzednich. Nie wytwarza ona płomienia, a łuk elektryczny o wysokiej temperaturze. To pozwala na pracę nawet przy dużym wietrze.

Zapalniczka na prezent – jaka musi być?

Wybierając zapalniczkę z grawerem na prezent, trzeba zwrócić uwagę na jej jakość. Absolutnie nie nadają się popularne plastikowe zapalniczki, które można kupić w marketach czy kioskach. Na prezent zdecydowanie wybierzmy solidne zapalniczki, które będą niezawodnie działały. Drugim warunkiem jest możliwość zrobienia grawerunku. Nowoczesna technika pozwala wprawdzie wygrawerować prawie wszystko, ale nie każdy projekt będzie dobrze wyglądał na różnych materiałach. Dlatego przed zleceniem grawerunku warto się zorientować, czy nasz projekt będzie można w pełni zrealizować na wybranym modelu zapalniczki. Nie możemy też zapomnieć o eleganckim opakowaniu prezentu. Zapalniczka z grawerem powinna być szczególnie potraktowana, więc już przy zakupie poprośmy o eleganckie pudełko lub etui na ten przedmiot.

Zapalniczki z grawerem dostępne są w ofercie Grawernia.pl.