Aktualne trendy w dekorowaniu pomieszczeń.

Trendy w dekorowaniu pomieszczeń zmieniają się z roku na rok. Kolejne „krzyki mody” przemijają, a inne powracają w nieco zmienionej odsłonie.

Podobnie wygląda sytuacja w każdej dziedzinie – muzyce, filmie, sztuce czy budownictwie, np. obecnie triumfy święcą domy parterowe – domoweklimaty.pl. Moda może trwać jeden sezon lub utrzymać się przez długi czas. Nie wiadomo, jak będzie wyglądać sytuacja z trendami z 2018 roku, ale warto się z nimi zapoznać np. w artykule „Jakie projekty domów wybierane są najczęściej?

Naturalność i struktura na topie

W dobie powszechnej dbałości o ekologię, związane z nią przejawy wkroczyły do niemal każdej dziedziny życia. Nie inaczej wygląda sytuacja w aranżacji wnętrz. W 2018 roku na topie są wszelkie rośliny domowe, a nawet elementy fauny. Niezwykle modne są wszystkie motywy zaczerpnięte z natury, takie jak kwiatowe tekstylia, barwne figurki czy plakaty przedstawiające widoki. Naturalne wnętrza muszą być minimalistyczne – liczy się ład oraz dojrzała elegancja. Wnętrza muszą zapewniać przytulny klimat, który podkreślają znajdujące się w nich akcenty przyrodnicze. Bardzo ważne są zwłaszcza elementy z surowego, naturalnego drewna czy tkanin o wyraźnej strukturze.

Moda na strukturalne płytki nie jest mowa, ale w 2018 roku jeszcze zyskuje na sile. Trend ten stale ewoluuje, dlatego obecnie w sprzedaży można znaleźć niezwykle efektowne płytki ceramiczne, których struktura przypomina drewno, naturalne kamienie, tkaniny czy minimalistyczne i nieoczywiste wzory geometryczne. Płytki można kłaść zarówno na ściany, jak i na podłogi, a także łączyć je z niezwykle modnym betonem architektonicznym.

Kamień – podstawa modnych aranżacji

Kamień od dawna inspiruje projektantów. Zachwyca ich swoją dyskretną kolorystyką oraz wzornictwem. Na topie są obecnie wszelkie naturalne odcienie bieli, szarości, czerni i brązu, które stanowią znakomitą bazę dla subtelnych i eleganckich aranżacji. W towarzystwie kamiennych struktur doskonale prezentują się kolorowe dekoracje, którymi można niewielkim kosztem odświeżyć wnętrze. Czasem wystarczy tylko zmienić poduszki, narzutki lub zasłony, aby wnętrze zyskało nowy, modny wygląd.