Muzyka na weselu podstawą udanej zabawy

Oprawa muzyczna na wesele jest szczególnie ważna. Dlatego należy odpowiednio wcześnie zająć się wyborem odpowiedniego zespołu. Zanim rozpoczniemy poszukiwania należy zastanowić się jaki typ muzyki nas interesuje, ponieważ musi ona pasować do charakteru wesela. Na tradycyjnym weselu najlepiej sprawdza się muzyka biesiadna i wybrane utwory disco polo. Ale jeśli organizujemy eleganckie przyjęcie weselne np. w pałacu to można pomyśleć o bardziej klasycznym repertuarze. Wesela w nietypowych miejscach i stylach też powinny mieć pasującą oprawę muzyczną – choćby klimatyczny jazz i blues. Wybór muzyki należy też przemyśleć pod kątem własnego gustu i upodobań gości. W końcu każdej parze młodej zależy na tym, by na weselu wszyscy się doskonale bawili. Najlepiej postarać się zróżnicować muzykę tak, aby każdy gość niezależnie od wieku i upodobań znalazł muzykę do tańca dla siebie.

Zespół muzyczny vs DJ

Rozpoczynając poszukiwania odpowiedniego wykonawcy konieczne jest zastanowienie się czy chcemy mieć zespół na żywo czy DJ-a. Obecność zespołu na weselu wprowadza wyjątkową, biesiadną atmosferę, dodatkowo w zespołach weselnych zazwyczaj jest wodzirej, który zachęca gości do zabawy. Oprawa muzyczna w wykonaniu DJ-a to przede wszystkim większa dowolność w doborze repertuaru, możliwość usłyszenia piosenek w oryginale. Jednak dla wielu, szczególnie dla starszego pokolenia muzyka w wykonaniu DJ-a za bardzo przypomina dyskotekę. Niektóre pary jeśli mają możliwości finansowe decydują się na połączenie zespołu i DJ-a na jednym weselu. W ten sposób łączą oni zalety każdego z rozwiązań.

Trudny wybór

Wybierając zespół muzyczny lub/i DJ-a na wesele należy przesłuchać jak najwięcej nagrań i obejrzeć dużo filmików z imprez prowadzonych przez danych wykonawców. To dużo nam powie o stylu pracy i sposobie prowadzenia wesela. Warto też poszukać opinii. Najlepiej nie sugerować się ceną, lecz jakością. Im większe doświadczenie, talent, różnorodność repertuaru i instrumentów muzycznych oraz im większy zespół tym oczywiście wyższe koszy. Trzeba też pamiętać, by zarezerwować wykonawcę oprawy muzycznej odpowiednio wcześnie – najlepsze zespoły weselne i DJ-e na wesele mają już zapisy na wiele miesięcy do przodu.

Repertuar

Na koniec mając wstępnie wybrany zespół trzeba szczegółowo ustalić zakres repertuaru muzycznego, charakter zabaw weselnych, wszystkie szczegóły dotyczące obsługi konferansjerskiej. Konieczne jest też porozumienie co do godzin pracy, sposobu dotarcia na miejsce, warunków do rozstawienia sprzętu muzycznego etc. Wszystkie te działania pozwolą zapewnić oprawę muzyczną na wesele jakiej oczekujemy i jednocześnie umożliwią wszystkim uczestnikom przyjęcia weselnego fantastyczną zabawę do białego rana.

Artykuł dla naszych czytelników dostarczył zespół weselny Impressed z Bielska-Białej