Ile kosztuje pokaz sztucznych ogni?

Pokaz sztucznych ogni kojarzy się przede wszystkim z ostatnim dniem roku, czyli sylwestrem. Powitanie nowego roku rzadko kiedy nie zawiera tego elementu. Na imprezach organizowanych pod gołym niebem w centrach miast odbywają się wówczas przepiękne pokazy pirotechniczne, które budzą podziw mieszkańców i są swego rodzaju tradycją. Na mniejszą skalę również mieszkańcy miast i mniejszych miejscowości witają w ten sposób nadchodzący rok. Pokaz sztucznych ogni często jest także jedną z atrakcji wesel. Nie brakuje młodych par, które w ten sposób chcą urozmaicić gościom zabawę. Postrzegają to jako atrakcję, która uświetni ten wyjątkowy dzień, jednocześnie zapadnie wszystkim w pamięć na długi czas. Często ma charakter niespodzianki, dlatego goście nic o tym nie wiedzą.

Od czego zależy cena za pokaz sztucznych ogni?

Mówiąc krótko – od tego ile trwa z jakim rozmachem jest zorganizowany; czy z jednego miejsca czy z kilu w tym samym czasie. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Zależy od tego jaki mamy zamysł naszego pokazu i jakim budżetem dysponujemy. Jeśli nastawiamy się na efekt wow, to musi to kosztować. Szacuje się, że pokaz sztucznych ogni może kosztować nawet 20 tysięcy złotych. W przypadku wesel za minutę pokazu sztucznych ogni trzeba zapłacić od około 800 zł do 1500 zł. Stawka zależy od wykorzystanych materiałów, ich układu oraz odpowiedniej oprawy muzycznej oraz czasu trwania. Minimalny koszt jaki trzeba ponieść wynosi około 3-4 tysięcy złotych. Niektóre firmy mają w swojej ofercie mniejsze pakiety, warto o to pytać i negocjować ceny. Jeśli mamy okrojony budżet możemy rozważyć wykorzystanie zimnych ogni o długości około 70 cm. Za 100 sztuk zapłacimy kilkadziesiąt złotych, a będzie przepięknie i magicznie. Na własną rękę można też niewielkim nakładem finansowym kupić wyrzutnie do fajerwerków. Jest ogromny wybór, więc można bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Pokaz na własną rękę czy zlecony firmie?

Jeśli chcemy mieć wolną głowę i pewność, że pokaz zostanie przeprowadzony zgodnie z normami bezpieczeństwa, zlećmy to profesjonalistom. W sytuacji kiedy coś pójdzie nie tak lepiej zdać się na tych, którzy robią to od lat i są przygotowani na każdą sytuację. Mają też zwyczajnie wiedzę i doświadczenie, wiedzą jak sprawić, że pokaz będzie naprawdę spektakularny, znają się na rodzajach fajerwerków i odpowiednio ustawią ich kolejność. Nie znając się na tym możemy nie osiągnąć zamierzonych rezultatów. Większość firm, które robią pokazy piroteczniczne ma na swoich stronach internetowych materiały promocyjne. Dzięki temu można w łatwy sposób ocenić czy właśnie o taki efekt nam chodzi. To na pewno pomaga w podjęciu decyzji o zatrudnieniu specjalistów. Za opłaceniem fachowców przemawia też to, że mają oni wszelkie stosowne pozwolenia na organizowanie pokazów, korzystają również z atestowanych materiałów pirotecznicznych od renomowanych dostawców. Powiadamiają o planowanym pokazie odpowiednie służby. Dzięki temu para młoda może się skupić na innych sprawach, a tych w przypadku wesel nie brakuje.

Artykuł napisany przy współpracy z https://fajerwerkilider.pl/pl/