Czym kierować się przy wyborze żarówek LED?

Czym kierować się przy wyborze żarówek LED?

Śmiało można powiedzieć, że tradycyjne żarówki to już powoli przeszłość. Dziś coraz więcej osób decyduje się za zakup żarówek LED. Stosuje się je zarówno w domach, w biurach, jak i w zakładach produkcyjnych czy przemysłowych. Ogromną zaletą tego typu oświetlenia jest to, iż pozwala na niemałe oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając żarówki LED.

Moc żarówek LED

Żarówki LED cechują się znacznie mniejszym poborem prądu. Co jednak ważne, moc światła pozostaje na takim samym poziomie jak w przypadku żarówek tradycyjnych. Można zatem cieszyć się wysokiej jakości oświetleniem przy niższych rachunkach za prąd.

Wybierając żarówki LED, uwagę zwrócić należy na liczbę lumenów, czyli wielkość emitowanego promienia świetlnego. Jeśli oświetlenie ledowe ma służyć do celów ozdobnych, to wybrać można żarówki do 200 lumenów. Jeśli jednak żarówki LED pełnić mają rolę oświetlenia głównego, to liczba lumenów wynosić powinna ponad 500. Oczywiście ważny jest także typ żarówki. Tu polecić można żarówki led e 40.

Barwa światła w żarówkach LED

Dobierając oświetlenie ledowe, nie można zapomnieć o barwie światła. Najczęściej wybór jest pomiędzy barwą ciepłą, zimną i naturalną. Rodzaj światła, który emitowany jest przez żarówkę LED, wyrażany jest w kalwinach.

Światło ciepłe emitowane jest przez żarówki od 3000 do 3500 K. Takie oświetlenie bardzo dobrze sprawdzi się w sypialni i salonie. Światło naturalne emitują żarówki od 4000 do 4500 K. Takie żarówki z kolei sprawdzą się w kuchni. Natomiast barwę zimną emitują żarówki powyżej 5000 K i montowane powinny być w łazienkach.

Zakup żarówek LED

Wspomniane żarówki LED gu53 to oczywiście nie jedyny rodzaj tego typu oświetlenia. Niezależnie jednak od tego, jaki dokładnie typ żarówek LED się wybierze, ważne jest, aby zakup zawsze zrealizowany był w sklepie specjalizującym się w sprzedaży tego typu oświetlenia.

Dzięki temu można mieć pewność, że zakupi się żarówki wysokiej jakości. Dodatkowo w dobrym sklepie zawsze można także liczyć na radę w zakresie doboru oświetlenia.