Oryginalne i modne – okrągłe okulary

Okrągłe okulary szturmem wróciły do mody i już od kilku lat nadal są na topie. Niewątpliwie jest to jednak specyficzny fason. Na kim wyglądają dobrze i jak je nosić?

Kształt twarzy

Podstawową zasadą, której należy się trzymać, chcąc dobrać dla siebie korzystne okulary, jest dopasowanie ich do swojego kształtu twarzy. Różne fasony oprawek mogą optycznie odmienić twarz – zarówno na plus, jak i minus. Kto powinien więc wystrzegać się okrągłych oprawek? Na pewno niekorzystnie mogą w nich wyglądać osoby o okrągłym kształcie twarzy. Z kolei osoby o kwadratowym i prostokątnym kształcie optycznie złagodzą swoje rysy twarzy. Świetnie sprawdzą się także u osób z trójkątną twarzą – odwrócą uwagę od ostrego podbródka. Osoby o owalnym kształcie dobrze wyglądają w niemalże wszystkich fasonach, dlatego śmiało powinny spróbować przymierzyć i takie okulary.

Styl czy stylizacja?

Okrągłe okulary są bardzo wyrazistym elementem stroju. Jeśli rozważasz zakup takich okularów korekcyjnych, zastanów się, czy na pewno będą to okulary odpowiednie do noszenia na co dzień. Jeśli zaś myślisz o nich jako o dodatku do określonych stylizacji, albo planujesz kupić okulary przeciwsłoneczne w takim kształcie, musisz wiedzieć, do czego je ubierać. Świetnie pasują do stylu, z którego się wywodzą. Doskonale uzupełnią stylizacje hippie, boho i wszystko, co kojarzy się z latami 70. Oczywiście możesz przekornie ubrać je np. do eleganckiego stroju, by nieco przełamać konwencję. Wszystko zależy od twojej fantazji i odwagi!

Dla pań i panów

Niektórym może się wydawać, że tak nietypowy kształt pasować będzie wyłącznie kobietom. Absolutnie tak nie jest! Potoczna nazwa tego typu okularów, czyli „lennonki”, wzięła się przecież od nazwiska Johna Lennona, który rozpropagował modę na takie oprawki. Takie okulary nosił na co dzień również Steve Jobs – właściciel firmy Apple, czy PewDiePie – youtuber z największą ilością subskrypcji.

Okrągłe okulary są niezwykle wyrazistym dodatkiem. Nie bój się eksperymentować! Zawsze warto spróbować czegoś nowego. Niezależnie czy będziesz nosić je na co dzień, czy jedynie od czasu do czasu.