Atrakcyjna zima w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to podhalańska wieś położona w pięknej okolicy. Zachwycające widoki i wyjątkowe atrakcje przyciągają do niej turystów z całej Polski. Przede wszystkim zimą przyjeżdżają tutaj miłośnicy narciarstwa. I chociaż w miejscowości jest wyciąg narciarski i kilka świetnych tras zjazdowych, Białka Tatrzańska zasługuje na uwagę także z innych powodów. Poznaj wszystkie atrakcje i wybierz się na zimowy weekend do tego wyjątkowego miejsca.

Kotelnica Białczańska dla mniej i bardziej doświadczonych narciarzy

Oczywiście trudno byłoby sobie wyobrazić tego typu wakacje bez chociażby chwilowego szaleństwa na nartach lub snowboardzie. Kotelnica Białczańska to szczyt, na którym został zorganizowany bardzo szeroki i wygodny stok do zjazdów. Wyciąg jest bardzo wygodny, a stok na tyle łagodny, by mogły zjeżdżać na nim – zwłaszcza w dolnej części – także dzieci i początkujący.

Ośrodek narciarski Kotelnica to aż 14 kilometrów tras zjazdowych. Mają one różny stopień trudności. To także miejsce dla biegaczy narciarskich – kilkanaście kilometrów tras biegowych zapewni trening na wysokim poziomie.

Zespół Dworski w Łopusznej, czyli Muzeum Tetmajerów

To bardzo ciekawe miejsce, do którego w kilka chwil dotrzesz z Białki Tatrzańskiej samochodem. Artystyczna rodzina Tetmajerów była znana jako wielbiciele Tatr. Dwór, który do nich należał, jest obecnie przerobiony na Muzeum Kultury Szlacheckiej, jednak ze względu na wystawy dotyczące rodziny artystów, często nazywa się go po prostu Muzeum Tetmajerów.

To nie lada gratka dla miłośników folkloru, kultury góralskiej i szlacheckiej okresu Młodej Polski i Dwudziestolecia. W muzeum możesz zobaczyć szerokie zbiory przyrodnicze, świadczące o wyjątkowości podhalańskich okolic, lecz także duże zbiory etnograficzne. Są to przede wszystkim ubrania i rzeczy codziennego użytku, jak bogato i zgodnie z tradycją zdobione talerze czy tym podobne elementy. Zespół Dworski w Łopusznej prezentuje także dzieła sztuki, rzeźby, obrazy i batiki. Wszystkie eksponaty prezentują życie szlachty na tych terenach od XVIII do początków XX wieku.

Terma Bania dla wielbicieli wodnych rozrywek

Jednak dzień w Białce Tatrzańskiej nie musi skupiać się na zjazdach na nartach, ani na zwiedzaniu okolicznych muzeów. W miasteczku znajduje się Terma Bania, wyjątkowy zespół basenów i atrakcji wodnych. Na terenie obiektu znajdują się baseny wody termalnej, w których możesz zaznać nie tylko relaksu. Kąpiel w wodzie termalnej przywraca równowagę psychiczną, a także poprawia ciśnienie i przyspiesza przemianę materii. Z tego względu wizyta w Termie Bania może być zbawienna dla zdrowia.

Jednak to miejsce to także wyjątkowa rozrywka, której możesz doświadczyć całą rodziną. W strefie zabawy znajdują się baseny dla najmłodszych, a różnego rodzaju całoroczne zjeżdżalnie i karuzele wodne lub innego rodzaju spodobają się także starszym. Na terenie Aquaparku możesz zażyć także relaksu w saunie. To najlepsze miejsce, by spędzić cały dzień – z pewnością się tutaj zrelaksujesz i poczujesz naprawdę wyjątkowo. Tym bardziej, że w budynku mieści się także spa, gdzie możesz zaznać prawdziwego luksusu i kompleksowo zadbać o swoją skórę.

Białka Tatrzańska to miejsce, gdzie cała rodzina będzie czuła się wyjątkowo. To świetne miejsce, by przyjechać większą grupą ze znajomymi. Zimą tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Obojętnie, czy wolisz kąpiele w basenie, narciarskie szaleństwo, czy ponad wszystko przedkładasz zwiedzanie – w tych okolicach na pewno nie będziesz się nudzić.