Czy warto zdecydować się na laserowe wybielanie zębów?

reham (8).jpg

Przebarwienia na zębach sprawiają, że szkliwo nie wygląda estetycznie. Niestety zwykłe pasty wybielające nie sprawią, że powstałe zmiany znikną. Jeśli ktoś chce mieć śnieżnobiałe uzębienie, to powinien zdecydować się na laserowe wybielanie zębów. Zabieg przeprowadza lekarz, który dobiera odpowiednią metodę i preparat o właściwym stężeniu.

Jak przebiega laserowe wybielanie zębów?

Jeśli w uzębieniu nie ma żadnych ubytków, to można przystąpić do laserowego wybielania zębów. Kluczowe jest to, aby w jamie ustnej nie było stanu zapalnego ani próchnicy. Zaleca się także usunąć kamień nazębny. Przed nałożeniem na zęby środka wybielającego trzeba zabezpieczyć dziąsła specjalnym żelem.

Potem można już wystawić uzębienie na działanie niebieskiego światła generowanego przez specjalny laser stomatologiczny. W gabinetach dentystycznych używa się także specjalnej lampy LED do rozjaśniania zębów.

Jakie zalety ma Laserowe wybielanie zębów Gorzów?

Laserowe wybielanie zębów ma wiele zalet. Jest to zabieg bezpieczny. Nie dochodzi do ścierania szkliwa, jak ma to miejsce w przypadku past wybielających. Nie trzeba również martwić się powstawaniem ubytków potęgujących problem z nadwrażliwością zębów.

W przypadku laserowego wybielania nie ma żadnej ingerencji mechanicznej, efekty pojawiają się oczywiście natychmiast. Można wyjść z gabinetu dentystycznego ze śnieżnobiałymi zębami. Możliwe staje się rozjaśnienie uzębienia o kilka odcieni. Najczęściej nie występuje nadwrażliwość zębów po zabiegu.

Co warto wiedzieć o laserowym wybielaniu zębów?

Do laserowego wybielania zębów należy się odpowiednio przygotować. Przeprowadza się różne zabiegi higienizacyjne jamy ustnej. Powinno się wykonać piaskowanie zębów. Świetną opcją jest także skaling uzębienia. Wszystko to ma na celu dokładne oczyszczenie zębów. Można liczyć na uzyskanie lepszych efektów po wybielaniu laserowym.

Usunięcie kamienia i osadów sprawia, że substancje wybielające w preparacie lepiej wnikają w szkliwo. Zęby stają się podatniejsze na rozjaśnianie. Bardzo ważne po wykonaniu zabiegu jest to, aby przez co najmniej dwa tygodnie stosować białą dietę, która wyklucza spożywanie pokarmów barwiących typu jagody i buraki.