Czy warto sprzedać złom na skupie?

zlomex (8).jpg

Ceny złomu kształtują się różnie. Wiele osób zbiera metale i sprzedaje je następnie na skupie. Jest to biznes, na którym można nieźle zarobić. Należy jednak wiedzieć, które surowce opłaca się zbierać i sprzedawać.

Jakie metale są skupowane?

Skupy złomu działają praktycznie w każdym mieście. Wiele osób zbiera złom w domu, a następnie udaje się do skupu, aby zarobić nieco na drobne wydatki. Są też osoby, które zajmują się tym zawodowo. Posiadają odpowiedni sprzęt i samochód, którym mogą przewozić wielkogabarytowe przedmioty z metalu.

Na skupie można sprzedać aluminium. Jest to najpopularniejszy surowiec, z którego produkuje się puszki, felgi lub różne rodzaje profile budowlane. Skup złomu przyjmuje także metale kolorowe, takie jak miedź czy odpady produkcyjne. Można także oddać do skupu starą lodówkę czy pralkę, silnik lub akumulator.

Jak kształtują się ceny w skupie złomu?

Każdy skup złomu ma swój własny cennik. W większych miastach najczęściej można uzyskać lepszą stawkę niż w mniejszych miejscowościach. Są także większe i mniejsze skupy, które ustalają swoje własne ceny. Na pewno w przypadku posiadania dużej ilości złomu, nie warto wybierać pierwszego lepszego punktu, bo jest najbliżej. Lepiej zorientować się i sprawdzić, czy w danym miejscu można negocjować cenę.

Skup złomu cennik kształtuje się różnorako. Najtańsze jest aluminium, a dość sporo można zyskać, sprzedając miedź. Średnie ceny odpadów aluminiowych kształtują się do 2 do nawet 9 złotych za kilogram. W przypadku miedzi ta cena może wynieść nawet 32 złote za kilogram.

Czy zbieranie złomu jest opłacalne?

Zbieranie złomu wielu osobom kojarzy się raczej z ludźmi, którzy nie mają pieniędzy i chcą zarobić trochę dodatkowych pieniędzy na jedzenie. Jednak jest to bardzo intratne zajęcie.

Każdy rodzaj złomu jest inaczej wyceniany, a więc warto sprawdzić skup złomu cennik, aby przekonać się, ile można zarobić. Wszystko zależy także od rodzaju produktu, który jest sprzedawany oraz w jakiej postaci znajduje się surowiec. Na pewno jest to dobry sposób, aby zyskać trochę gotówki.