Czym powinien wyróżniać się dobry płyn do mycia luster?

Mycie luster bywa bardzo uciążliwe. Często efekty mycia nie są widoczne i konieczne jest powtórzenie czynności. By sobie je ułatwić, należy używać dobrych produktów. Jaki powinien być dobry płyn do mycia luster? Czym się powinien wyróżniać?

Ochrona przed parowaniem

Lustra łazienkowe szybko brudzą się na skutek parowania. Kiedy para woda z nich się skrapla, to woda ścieka z powierzchni lustra i pozostawia na nim brzydkie zacieki. Usuwanie ich jest bardzo uciążliwe i może zajmować sporo czasu. Dlatego zdecydowanie wygodniej jest używać takich płynów do mycia luster, które chronią je przed parowaniem. Jeśli para nie osadza się na tafli, to nie może też na niej się skraplać i nie ma problemu ze spływającą wodą. Tym samym nie ma zacieków, a lustro dłużej wygląda na czyste.

Skuteczne usuwanie śladów

Lustra często są zabrudzone przez ludzkie dłonie. Wystarczy delikatnie dotknąć powierzchni, by pozostawić na niej odcisk palca. Sprawa robi się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli na dłoniach były pozostałości kosmetyków do makijażu, balsamów lub kremów. W takim wypadku na lustrze zostaje plama, którą dość trudno usunąć.Z tego powodu dobry Płyn do mycia luster powinien mieć składniki rozpuszczające zabrudzenia np. alkohol, który skutecznie usuwa tłuste plamy. To właśnie on świetnie sprawdza się podczas doczyszczania luster z najtrudniejszych zabrudzeń.

Substancje nabłyszczające

Dobry płyn do mycia luster powinien mieć dodatkowe substancje nabłyszczające. To właśnie dzięki nim lustro może mieć odpowiednio błyszczącą powierzchnię. Z czasem lustra matowieją, a obraz widziany w nich staje się zniekształcony. Używanie w codziennej konserwacji nabłyszczaczy sprawia, że lustra wydają się być jaśniejsze i skuteczniej odbijają światło. W takim lustrze można też wygodniej się przejrzeć i lepiej obejrzeć szczegóły własnej fizjonomii. To szczególnie ważne przy układaniu fryzur i wykonywaniu makijaży. Osoby, którym zależy na wydłużeniu żywotności lustra, koniecznie powinny dbać o jego nabłyszczenie.