Lokalizacja noclegu nad morzem

Im bliżej nocleg jest plaży, tym oczywiście lepiej, choć teoretycznie nigdy nie należy generalizować. Jaką lokalizacją wyróżniają się zatem poszczególne nadmorskie bazy noclegowe i jakie są plusy czy minusy ich odmiennego umiejscowienia? Czy luksusowy domek nad morzem musi leżeć tuż przy plaży? A może warto rozejrzeć się za czymś w centrum?

Zalety i wady noclegu przy plaży

Położenie w pierwszej linii brzegowej zdaje się być opcją idealną, przynajmniej dla tych, którzy na wakacjach zamierzają przede wszystkim plażować. Dojście na plażę zajmuje wtedy dosłownie kilka minut. A gdyby tylko zapomniało się czegoś z luksusowego domku nad morzem, równie szybko można do niego wrócić i… znów udać się na plażę, praktycznie bez straty czasu.

Minus? Oczywiście cena. Noclegi znajdujące się w pierwszej linii brzegowej zawsze są najdroższe.

Druga linia brzegowa

Można też nieco bardziej się oddalić, ale nadal pozostać w pobliżu plaży, tyle że zabukować się w domku położonym już o jakiś kilometr albo nawet i dwa kilometry od plaży. Czy taka lokalizacja będzie dużym utrudnieniem? Niekoniecznie, zwłaszcza jeśli lubi się spacerować. Piętnastominutowy spacer przed plażowaniem jest wręcz wskazany, bo po takiej wędrówce słodkie lenistwo o wiele lepiej smakuje.

Luksusowy domek nad morzem, który nie będzie położony bezpośrednio przy plaży, na pewno okaże się też znacznie tańszy. To kolejny jego atut. Pozorne gorsza lokalizacja koniec końców może stać się znacznie atrakcyjniejsza i to z paru różnych powodów.

Wybór konkretnej miejscowości

Precyzyjne określenie usytuowania luksusowego domku nad morzem ma jednak miejsce dopiero po wyborze miejscowości wypoczynkowej. Gdzie zatem warto spędzić takie wakacje? Oczywiście wybór uzależniony jest od tego, czego od tych wakacji tak właściwie się oczekuje.

Luksusowy domek nad morzem położony w popularnych Międzyzdrojach, rozrywkowym Sopocie albo kultowym już Mielnie to dobra opcja głównie dla ludzi młodych i żądnych wrażeń. Z kolei miejscowości w stylu Pobierowa, Trzęsacza czy Władysławowa bardziej przypadną do gustu tym, którzy na wakacjach szukają względnego spokoju lub wyjeżdżają na urlop z dziećmi.