Udane zaręczyny w czterech prostych krokach

Planowanie zaręczyn powinno się rozpocząć od wyboru ogólnego stylu wydarzenia. Podsunie on dalsze pomysły na przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości, dlatego warto go określić na samym początku i nadać wydarzeniu konkretnego charakteru. Inaczej trzeba podejść do zaręczyn nad morzem, a inaczej do tych organizowanych w domu lub restauracji.

Ustalenie właściwego miejsca

Drugim ważnym krokiem, chyba nawet najważniejszym, będzie wybór miejsca, w którym wypowie się te niepowtarzalne słowa, uklęknie się przed miłością swojego życia i w końcu poprosi się ją o rękę.

Okazja jest niepowtarzalna, więc musi mieć niepowtarzalne otoczenie. Może być nim restauracja, w której odbyło się pierwszą prawdziwą randkę, park, ale też coś zupełnie innego, a może nawet szalonego, czyli np. diabelski młyn w wesołym miasteczku, piaszczysta plaża w Kołobrzegu umożliwiająca Zaręczyny nad morzem lub sam szczyt Giewontu w Tatrach.

Wybór pierścionka zaręczynowego

W kolejnym, trzecim już etapie nadchodzi czas na zakup zaręczynowego pierścionka. Jako że mężczyźni z realizacją tego etapu przygotowań często mają największy problem, powinny zapewnić sobie tutaj jakieś wsparcie, prosząc o pomoc w wyborze chociażby dobrą przyjaciółkę lub siostrę albo nawet mamę partnerki.

Będą na zakupach, jednocześnie można zająć się zakupem różnych innych dodatków. Zaręczyny na plaży nie obejdą się bez kosza wypełnionego czerwonym winem i dodatkowymi smakołykami, podczas gdy przy tych organizowanych w domu można zaszaleć jeszcze bardziej, specjalnie z myślą o nich kupując czerwone baloniki i serpentyny w kształcie różowych serduszek.

Kreacja atmosfery

Każdy pomysł na zaręczyny może być dobry, jeżeli realizuje się go od serca. Takiemu wydarzeniu należy nadać jak najbardziej osobisty charakter. O to właśnie chodzi w udanych zaręczynach, by nie były one powieleniem utartych koncepcji.

Niektórym parom przypadną do gustu eleganckie zaręczyny nad morzem, innym z kolei szalone oświadczyny w parku rozrywki. Każdy pomysł będzie dobry, gdy zostanie zrealizowany z pełną starannością i dbałością o różne detale.