Jesień i pielęgnacja ust u dorosłych i dzieci

Każda pora roku to kolejne wyzwania dla kobiet. W zależności od tego, z jaką pogodą mamy do czynienia, kobieta musi chronić się w różny sposób. Szczególnie dotkliwa potrafi być zima, a także nieco mniej jesień. Wtedy szczególnie twarz, w tym usta są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Uroda kobieca jest po to, by o nią dbać i właśnie codzienne starania sprawią, że kobieta będzie wyglądać idealnie.

Co zrobić z ustami u siebie lub dziecka?

Wyżej wymienione usta potrafią przysporzyć zimą i jesienią naprawdę dużo kłopotu. Jest to niestety wina tego, że pogoda strasznie daje im się we znaki. Każdy wiatr, śnieg, czy niższa temperatura, wszystkie te czynniki są bardzo mocno odczuwalne przez usta i dlatego wymagają one ochrony, a także pielęgnacji.

Może na początek warto wiedzieć, jak ochronić usta. Najpierw powinno się przecież walczyć o to, by zapobiec powstawaniu szkód, a dopiero potem szkody się naprawia. Przede wszystkim należy uważać na to, by na ustach nie znajdowała się ślina lub woda. Dlatego też odpadają wszelkie pomadki, nawet te ochronne, które zawierają wodę. Należy także powstrzymać się od oblizywania ust, nawet jeśli są one suche i jest to odruch warunkowy. Po prostu trzeba się przemóc psychicznie i z tym zawalczyć.

Następnym krokiem będzie stosowanie odpowiednich pomadek ochronnych, obowiązkowo takich z filtrem UV. Nawet jesienią i zimą słońce potrafi dać się we znaki naszym ustom. Stosowanie takiej pomadki powinno być obowiązkowe, za każdym razem, gdy planujemy wyjść z domu. Lepiej jest nie ryzykować wyjścia bez pomadki, przy niskiej temperaturze i wietrze, ponieważ takie coś może się źle skończyć.

Jak zadbać o usta?

Jeśli ochrona ust nic nie dała i są one popękane, suche, czy też spierzchnięte, to warto zastosować kilka domowych metod na to, by pomóc im odżyć. Tak naprawdę najważniejszym zabiegiem, który jest stosowany na ustach, jest peeling. Jedyne różnice, z którymi możemy się spotkać, to fakt, z czego dany peeling jest zrobiony.

Jedną z metod na peeling, jest taki zrobiony z miodu pszczelego. Wystarczy krystaliczny miód nałożyć na usta, a następnie pocierając wargami, dokładnie rozprowadzić go po ustach. Nie dosyć, że jest to bardzo praktyczne, to jeszcze bardzo smaczne. Należy jednak pamiętać, aby miód dostał się w każdy zakątek, aby dobrze zadziałać.

Miód krystaliczny zastosujemy do peelingu, natomiast jeśli chcemy odżywić nasze usta, to powinniśmy użyć miodu płynnego lub półpłynnego. Nakładamy go na usta i rozprowadzamy dokładnie palcem wskazującym, wmasowując go w usta. Możemy również wmasować miód przy pomocy szczoteczki. Ważne jednak będzie to, aby miała ona bardzo delikatne włosie. Jest to świetny masaż dla ust, który bardzo je odżywi i pobudzi krew w nich, dzięki czemu nabiorą one koloru i szybciej odżyją.

Często stosowanym peelingiem, jest również taki z użyciem zwykłego cukru. Wystarczy nałożyć na usta jedną warstwę kremu, a następnie ten krem posypać odrobiną cukru. Teraz już wystarczy tylko wszystko porządnie masować palcem. W trakcie takiego masażu cały wysuszony naskórek odpadnie, a nasze usta zyskają miejsce na zdrowy i bardzo odżywiony naskórek.