Jakie auto dostawcze zakupić dla firmy?

Zamierzasz otworzyć własną działalność gospodarczą i zakupić samochód dostawczy? W takim przypadku czeka na ciebie poważna decyzja. Na co powinniśmy wtedy zwrócić szczególną uwagę?

Dla wielu firm sprawnie działający samochód dostawczy to podstawa działalności. Służy jako środek transportu dla różnych materiałów i produktów, korzystają z niego pracownicy, więc na co dzień musi być niezawodny i oszczędny.

Czym zatem powinniśmy się kierować przy poszukiwaniu samochodu dla firmy? Przede wszystkim powinniśmy na początku określić swoje wymagania. Pojazd powinien być dopasowany do potrzeb biznesu oraz do naszych indywidualnych oczekiwań, aby mógł zapewnić nam sprawne działanie niezależnie od warunków.

Gabaryty pojazdu

Zacznijmy od gabarytów samochodu. Gdy zamierzamy wozić nim większe mienie, na przykład chcemy założyć firmę remontowo-budowlaną, warto zdecydować się na większy samochód do przewozu mienia i pracowników, na przykład na Ford Tourneo Courier, który jest jednym z chętnie wybieranych modeli w tej branży.

Oszczędność paliwa

Jako że samochody dostawcze najczęściej używane są przez firmy na co dzień, powinniśmy także zwrócić uwagę na ich spalanie. Nowoczesne modele wykorzystują rozwiązania technologiczne wspomagające oszczędność paliwa nawet podczas jazdy w mieście. Dzięki temu firma nie musi przeznaczać sporej sumy na eksploatację.

Koszty napraw

Warto także zainteresować się kosztami związanymi z naprawami pojazdu, w tym z wydatkami na części zamienne. Im będą niższe, tym lepiej. Ford również dobrze wypada w tym zestawieniu, ponieważ jest to marka popularna w biznesie.

Wartość rezydualna (RV)

Wartość ta odnosi się do wartości pojazdu w momencie jego odsprzedaży. Im drożej będziemy mogli sprzedać używane auto dostawcze, tym lepiej.

Metody finansowania

Nie zapominajmy też o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o finansowaniu. Firmy najczęściej stawiają na leasing, dlatego warto sprawdzić, czy możemy skorzystać z niego u sprzedającego. Umowę leasingową możemy bez trudu podpisać u dealera – zarówno wtedy, gdy kupujemy u niego nowe, jak i używane auto dostawcze.