Przedstawiamy najpopularniejsze metody przedłużania rzęs!

Tusz do rzęs to nieodłączny kosmetyk w każdej damskiej torebce. A co powiesz na to, że wykonując zabieg przedłużania rzęs, będziesz mogła trwale zrezygnować z jego używania? Tak, po zabiegu nie będziesz potrzebować maskary do rzęs, ponieważ Twoje rzęsy będą długie, idealnie podkręcone i kruczoczarne! Oczywiście kolor sztucznych włosków możesz dobrać zależnie od potrzeb. Sprawdź, na czym polegają najpopularniejsze metody przedłużania rzęs i wybierz idealną dla siebie!

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Jest to najbardziej popularna metoda, która pozwala przedłużyć i podkręcić każdy włosek naturalnych rzęs. W trakcie zabiegu stylistka starannie dokleja sztuczny włosek do naturalnej rzęsy, mocując go nieco poniżej linii powieki. W ten sposób klej nie dotyka skóry, co także ma wpływ na uniknięcie ewentualnych alergii.

Kolejną ważną sprawą jest dobór sztucznych włosów. Rozróżnia się kilka rodzajów sztucznych rzęs, oto te najchętniej wybierane:

  • rzęsy jedwabne,
  • rzęsy z futra norek syberyjskich,
  • rzęsy syntetyczne.

W metodzie 1:1 można stosować dowolne rodzaje rzęs z wyżej wymienionych.

Przedłużanie a zagęszczanie rzęs

Jeśli natomiast zależy nam na dodatkowym zagęszczeniu rzęs, należy zastosować inne metody. Więcej o tym, jak zagęścić rzęsy przeczytasz w naszym poradniku: http://tekstyle.pl/jak-zagescic-rzesy-oto-najlepsze-metody-na-przedluzanie-i-zageszczanie-rzes/, który szczegółowo opisuje metody zagęszczania oraz szczegóły zabiegu. W skrócie, aby wydłużyć i dodatkowo zagęścić rzęsy, musimy skorzystać z jednej z poniższych metod:

  • 2:1,
  • 3:1,
  • 4:1.

Są to metody dające spektakularne efekty, ale również obciążające rzęsy naturalne. Dlatego też ich wykonanie wymaga uprzednio wnikliwej analizy przez stylistkę, która zweryfikuje stan naturalnych rzęs i dobierze najkorzystniejszą metodę.

Gdzie wykonać zabieg?

Mimo że w drogeriach znajdziemy różne kępki sztucznych rzęs, nie warto rwać się na samodzielne przedłużanie. Jeśli zależy nam na profesjonalnym efekcie, należy zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalistów, czyli certyfikowanych stylistek. Gdzie ich szukać?

W Krakowie jest wiele salonów oferujących przedłużanie rzęs, jednak te najlepsze zebrane zostały na https://www.moment.pl/rzesy/krakow. To miejsce skupiające nie tylko wszelkie dane na temat salonu, rodzaju ofert czy cenników, ale także informacji o jakości usług. Opinie klientów są rzetelne, wartościowe i sprawdzone. Decydując się na taki zabieg, postaw zatem na sprawdzone źródło wykonania.

Przy przedłużaniu rzęs należy podkreślić, że zabieg będzie wymagał regularnego powtarzania. Dzieje się tak, ponieważ rzęsy naturalne mają swój cykl wzrostu i osiągając ostatnią fazę, wypadają tak jak każde inne włosy na ciele człowieka. W związku z tym wraz z wypadnięciem naturalnej rzęsy wylatują również te doczepione. Aby zatem zachować efekt wydłużenia, należy regularnie doklejać rzęsy do nowych, młodych włosków.