W jaki sposób poznać, że zegarek jest kobiecy?

Wydawałoby się, że zarówno zegarek męski, jak i damski powinny cechować podobne zalety, aby można było je uznać za „dobre”. Nic bardziej mylnego. O ile hierarchia zegarków w obu przypadkach pozostaję bez zmian, jeśli chodzi o jakość produktu, to pojęcie „dobrego” czy „pasującego” zegarka, kobiety i mężczyźni mają całkowicie odmienne.

Zegarek na różne okazje

Zasadniczą różnicą między zegarkiem męskim a damskim jest to, że w przypadku pań, przedmiot ten w większym stopniu jest częścią całego stroju i musi pasować do wybranej garderoby. Zegarek na dłoni kobiety spełni wiele ról i trudno znaleźć tu jeden uniwersalny produkt, który będzie pasował do każdej niemalże sytuacji. Zegarek, który zabierzemy ze sobą do pracy, powinien cechować się klasycznym wyglądem i posiadać wyraźną tarczę z oznaczeniem godzin. Nie może być zbyt dużym ani efektowny. Powinien być raczej dyskretny, aczkolwiek elegancki. Oszczędność winna też cechować kolorystykę oraz ilość funkcji czasomierza. Wśród tych niezbędny będzie alarm, który przypomni nam o ważnym zebraniu czy spotkaniu. Co innego zegarek, który będzie dodatkiem do wieczorowej sukni. Tutaj wskazane są klejnoty, a sam produkt może być wykonany ze szlachetnego kruszcu. Ważne jest jednak aby komponował się z dobraną biżuterią, a przynajmniej z nią nie kłócił. Nie zaszkodzi też, jeśli zegarek będzie renomowanej marki, a najbardziej wskazany jest styl klasyczny. Dowiedz się więcej na temat wyboru zegarka damskiego.

Absolutnym przeciwieństwem „zegarka wieczorowego” jest ten sportowy, który może nam służyć nie tylko podczas codziennej aktywności fizycznej, ale też na wakacjach czy rodzinnych wypadach za miasto. Tu najważniejsza jest funkcjonalność i prostota. Zegarek powinien posiadać rozliczne funkcje w rodzaju kompasu, pomiaru prędkości czy alarmu oraz być wodoodporny. Optymalnym wyborem są modele, które mają przynajmniej drugą lub trzecią klasę szczelności. Nie zaszkodzi też, jeśli jest trwały, lekki, odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy.

Zegarek uniwersalny

Teoretycznie nie istnieje coś takiego jak zegarek uniwersalny dla kobiet, ale możemy wypunktować kilka charakterystycznych cech, które spełniać powinien produkt, który będziemy używać na co dzień. Przede wszystkim powinnyśmy skupić się na wyborze paska. Musimy bowiem pamiętać, że skórzane paski bardzo łatwo pochłaniają zapach perfum i pod ich wpływem mogą zmienić kolor. Dlatego korzystniej będzie wybrać bransoletkę lub model, w którym wymiana paska nie jest trudno oraz kosztowna. Zegarek musi być dopasowany do naszej garderoby. Produkty w krzykliwych kolorach i awangardowych kształtach są atrakcyjne dla oka, ale jeśli nie łączą się z resztą garderoby, to stają się doskonale bezużyteczne. Zegarki damskie są zazwyczaj lekkie, a średnica i grubość urządzenia znaczącą odbiega od zegarków męskich. Wszystko dlatego, że kobiece urządzenie tego typu powinno być nieco bardziej subtelne niż jego męska wersja. Najkorzystniejszym połączeniem są zegarki posiadające kopertę z polerowanej stali, gdzie tarcza ozdobiona jest delikatnie drobnymi kryształkami.