Mikrowłókna do włosów

Wypadanie włosów, często mające nawet charakter łysienia prowadzącego do powstawania łysych miejsc na głowie, może mieć różnorodne podłoże. Może być związane z zaburzeniami odżywiania, stresem, zaburzeniami hormonalnymi lub immunologicznymi – w przebiegu chorób autoagresywnych, np. łysienia plackowatego oraz czynnikami genetycznymi. Bez względu na przyczynę wypadania włosów czy łysienia, leczenie jest procesem długotrwałym, ponieważ odbudowa struktury włosów i ich wzrost wymaga czasu oraz systematycznego i kompleksowego działania. Z pomocą przychodzą doraźne środki zagęszczające włosy (np. Proponowane produkty od DrHair), pomagające łagodnie przejść przez okres odrastania włosów i znacznie podnoszące samoocenę.

Wśród najbardziej innowacyjnych metod szybkiego, odpornego na działanie czynników mechanicznych, takich jak wiatr, mróz czy deszcz, oraz efektywnego zagęszczenia włosów wyróżnić można mikrowłókna. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających takie cząsteczki, np. kosmetyki Dr Hair występujące w postaci talku. Wspomniane nanowłókna, to bardzo drobne cząsteczki naładowane elektrostatycznie, które wczepiają się we włosy, dzięki czemu rzadkie i przerzedzone włosy w niecałą minutę stają się gęstszą i trwałą fryzurą, którą można dowolnie czesać i układać, bez obawy, że mikrowłókna zostaną usunięte z włosów. Preparaty te, mogą być stosowane codziennie, gdyż nie uczulają, a ich zmycie jest możliwe z użyciem zwykłego szamponu.

Nanowłókna nie wnikają w strukturę włosów, dlatego ich nie uszkadzają, a jedynie poprawiają doraźnie wygląd i wzmocnienie. Warto podkreślić, że mikrowłókna keratynowe do włosów ze względu na przepuszczalność światła, dopasowują się do ich barwy, a same występują w licznych odcieniach kolorystycznych. Zastosowanie tego typu środków jest bardzo proste i dostępne dla każdego. Polega ono na aplikacji preparatu w miejsca przerzedzenia włosów i delikatnym wklepaniu. Efekt jest bardzo naturalny i zauważalny od razu.

Każdy z nas traci codziennie dziesiątki, a nawet setki włosów. Jednak kiedy zauważa się, że ilość wypadających włosów znacząco wzrasta, warto zadziałać odpowiednio szybko. Włosom możemy pomóc wzmacniając je od wewnątrz i od zewnątrz, aby odbudować ich kondycję i pobudzić do wzrostu. Najczęściej wskutek życia w biegu i stresie, zapominamy o odpowiednio zbilansowanej diecie i prostych zabiegach, ratujących osłabione włosy, które np. przetłuszczają się, rozdwajają czy wypadają.

Poleca się również używanie ampułek wzmacniających włosy, które zawierają skondensowane substancje niezbędne dla odbudowy mieszków włosowych. Należy je dokładnie wmasować w skórę głowy, najlepiej po umyciu włosów, dzięki czemu znacznie poprawia się ukrwienie w tej okolicy i zwiększa się działanie preparatu oraz odżywienie włosów. Bardzo dobry wpływ na poprawę krążenia mają również masaże skóry głowy. Jeśli przedstawione metody nie dają żadnych efektów, należy sięgnąć po bardziej zaawansowane zabiegi, np. mezoterapia mikroigłowa czy laseroterapia, które stymulują wzrost włókien włosowych oraz przede wszystkim – wyleczenie chorób współtowarzyszących, które mimo prób wzmocnienia włosów, osłabiają je.