Maseczka z sody oczyszczonej

Kobieca kuchnia jest obfita w różnego rodzaju produkty, które mogą mieć niesamowite zastosowania. Wędrując po kuchni, kobieta może znaleźć w niej wiele „kosmetyków dla siebie”, dzięki którym jej uroda rozpromienieje.

Warto stosować domowe kosmetyki

Praktycznie na każdej półce i w każdej szafce będzie znajdowało się coś, co będzie miało działanie regenerujące dla kobiecej cery, a także może zadziałać zbawiennie dla całego ciała. Zaglądając do lodówki, czy do spiżarni, można znaleźć wiele składników, które mogą posłużyć do przykładowo stworzenia niesamowitej i bardzo przyjemnej kąpieli.
Jeśli w swoich zapasach kobieta posiada trochę czekolady i mleka, to może zafundować sobie wspaniałą czekoladową kąpiel. Wystarczy rozpuścić taką czekoladę w garnku z mlekiem, a następnie gotową miksturę dodać do wanny z wcześniej przygotowaną ciepłą wodą. Taka kąpiel zrodzi wiele zapachów, które dla wyczulonego kobiecego nosa będą naprawdę wspaniałe. W ten sposób można zadbać o to, by skóra była bardzo mocno odżywiona i by była jędrniejsza niż zazwyczaj.

Jeśli kąpiel, to można pozwolić sobie także na nieco więcej.

Przykładowo można pozwolić sobie na maseczkę z sody oczyszczonej. Brzmi absurdalnie? A nie powinno. Soda znajduje się praktycznie w każdym domu i ma ogromną ilość zastosowań. Jedną z cech sody, jest między innymi działalność rozjaśniająca plamy potrądzikowe, zwężanie por, czy minimalizacja wydzielania sebum. Wystarczy zmieszać wodę z sodą w proporcjach jeden do jednego i przygotowany kosmetyk nałożyć na dziesięć minut na twarz, po czym zmyć letnią wodą. Taki zabieg powinien być powtarzany przynajmniej raz w tygodniu i wtedy kobieta może naprawdę czuć, że jej skóra na twarzy jest bardzo zadbana.

Bardzo częstym problemem, szczególnie zimą i jesienią, są popękane i spierzchnięte usta. Również na to znajdzie się coś w domowej spiżarce. Usta powinny być odżywione, lecz najpierw oczyszczone z popękanego i wysuszonego naskórka. Wystarczy, że na usta najpierw nałożymy krystaliczny miód, który wystarczy następnie rozsmarować i rozmasować dokładnie ustami, by zapewnić sobie peeling ust. Po takim zabiegu można także pozwolić sobie na odżywienie ust. W tym celu użyć należy miodu płynnego lub półpłynnego. Taki miód nanosimy na usta, aby następnie dokładnie go w nie wsmarować.

Właśnie takie domowe sposoby są najlepsze na to, aby kobieta pozwoliła swojemu ciału odżyć i odzyskać dawny blask. Warto więc wykorzystywać wszystko, co ma się w domu, by robić takie wspaniałe kosmetyki. Pora więc tylko wziąć się do pracy.