Sposób na cudowną kąpiel

Jesień to wspaniała pora roku, która prezentuje nam całą paletę kolorów. Podczas jesiennego spaceru możemy spotkać wszystkie odmiany czerwieni, czy koloru pomarańczowego. Jest to naprawdę wspaniały widok. Czasem jednak nadchodzi deszcz i depresyjna pogoda. Co zrobić w takim wypadku?

Jak poradzić sobie z jesiennymi przygnębieniami?

Najlepszym sposobem na to, aby poczuć się lepiej, jest zafundować sobie domowe spa. Dlaczego by nie? Raz na jakiś czas każda kobieta powinna porządnie o siebie zadbać, a codzienną pielęgnację wspomóc pewną dozą wykwintnych kąpieli i stosowania nieco lepszych odżywek i balsamów.

Po takim domowym spa kobieta będzie czuła się jak nowo narodzona, a jej skóra może być olśniewająca. Bardzo ciekawym sposobem na to, by pozwolić skórze odżyć, a przy okazji spędzić nieco przyjemnych chwil, jest pozwolenie sobie na długą kąpiel ze świecami. Jednak dobrze byłoby, aby to nie była zwykła kąpiel. Co zrobić, by ze zwykłej kąpieli zapewnić sobie taką jak z bajek? Można zastosować jeden z poniżej opisanych przykładów.

Może by tak na początek kąpiel w stylu królewskim, czyli kąpiel mleczno–miodowa? Jest to na pewno niesamowite odczucie, ze względu na to, że mleko jest bardzo delikatne i przyjemne dla skóry. Jak przygotować taką kąpiel? Wystarczy podgrzać kozie mleko, a następnie dodać do niego odrobinę miodu. I to wystarczy, by sprawić, aby skóra stała się gładka, aksamitna i głęboko nawilżona. Taka kąpiel idealnie wpływa na podrażnienia skóry, można więc być pewnym, że ciało po takiej kąpieli ciało będzie delikatne, jak jeszcze nigdy nie było.

A może ktoś marzył kiedyś o kąpieli w piwie? Nie jest to wcale szalone marzenie, lecz praktykowane przez osoby, które uwielbiły sobie piwne kąpiele. Producenci wyszli naprzeciw takim osobom i stworzyli specjalne piwa kąpielowe, więc można z takich skorzystać. Można także wykorzystać zwykłe ciemne piwo chmielowe. Do wody o temperaturze około 38 stopni, powinniśmy dodać około 3 – 4 litry piwa. Taka kąpiel będzie na pewno niesamowitym przeżyciem. Uroda wymaga poświęceń, a piwo nie musi służyć tylko do picia. Taka kąpiel poprawia samopoczucie i odżywia skórę.

Prócz tych kąpieli wymienionych powyżej można zdecydować się jeszcze na wiele innych. Czekają między innymi kąpiele w czekoladzie, w różnych ziołach, w kawie i tak dalej. Wystarczy tylko poszukać odpowiednią recepturę, a następnie przygotować kąpiel według wskazówek. Będzie to na pewno niezapomniana przygoda, która dodatkowo świetnie wpłynie na stan skóry osoby się kąpiącej.