Jak wybrać idealny fotelik dziecięcy?

Decydując się na zakup praktycznego fotelika samochodowego należy zorientować się czy spełnia on wszystkie wymagania bezpieczeństwa, zgodne z wymogami europejskimi.

Idealny fotelik powinien być wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, prowadnice ułatwiające montaż, zabezpieczenia antykolizyjne, nogi stabilizujące, kieszonki oraz inne wygodne udogodnienia, które pomagają rodzicom w codziennym korzystaniu z fotelika. Dobrzy by było jakby wybór fotelika samochodowego oparł się na najważniejszym elemencie jakim jest to, żeby był to fotelik solidny, praktyczny oraz stabilny. Obecnie rynek jest nasycony pod względem dostępności różnego rodzaju fotelików samochodowych, dlatego wyboru trzeba dokonać spośród wielu fotelików.

Fotelik samochodowy brytyjskiego producenta Joie Stages, to fotelik dla dzieci od urodzenia do 7-go roku życia. Jest to nowoczesny fotelik, dla rodziców którzy cenią oszczędność a zarazem praktyczność oraz wygodę. Fotelik Joie Stages jest profesjonalnie i solidnie wykonany z wysokiej jakości materiałów, których zadaniem jest dobra wentylacja dziecka siedzącego wewnątrz fotelika. Dziecko może wygodnie podróżować nawet w gorące dni, rodzice mogą być spokojni, że dziecko się nie przegrzeje i nie przeziębi podczas wyciągania malucha z samochodu.

Główną zaletą fotelika Joie, jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, które zapewniają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa ale także wygodne oraz stabilne siedzisko jakie zapewnia dziecku fotelik. Fotelik zapewnia dziecku boczną ochronę w razie wypadku drogowego, dzięki wzmocnionym ściankom bocznym fotelika głowa oraz ciało dziecka, są poddane całkowitej ochronie. System zwany „Baby Amor” – ulepszona konstrukcja fotelika, sprawia, że fotelik jest stabilniej zamontowany ma fotelu samochodu i może być dłuższy czas używany. Fotelik można montować tyłem do kierunku jazdy, jest to według specjalistów najbezpieczniejsza pozycja podróżowania dla dziecka do ukończenia przez niego 4 roku życia. Fotelik posiada kilka bocznych schowków oraz jest dostępny w kilku ciekawych kolorach.