Działki w Rudzie Śląskiej – ogólna charakterystyka

W południowej Polsce, a dokładniej na Górnym Śląsku, znajduje się słynne miasto. Mowa oczywiście o Rudzie Śląskiej. W niniejszym tekście opiszemy, czym charakteryzuje się owa metropolia, a także wspomnimy, jak najczęściej wyglądają działki w Rudzie Śląskiej.

Ruda Śląska – istotne informacje

Po pierwsze należy napisać, że to miasto na prawach powiatu. Położone jest oczywiście w województwie śląskim, co już może sugerować sama nazwa. Jego początki sięgają 1959 roku. Wtedy właśnie połączona Rudę oraz Nowy Bytom.

Dzisiaj na terenie tej aglomeracji mieszka obecnie ponad 130 tysięcy osób w różnym wieku. Wszyscy mieszkańcy od razu powiedzą, że ich miasto słynie ze starych kopalni czy nowoczesnych zakładów. Najbardziej znane przedsiębiorstwo to oczywiście „Halemba”.

Działki w Rudzie Śląskiej

Trzeba też nadmienić, że w mieście tym jest coraz więcej nieruchomości na sprzedanie. Sporo z nich jest położonych w ciekawej, przyciągającej klientów, spokojnej lokalizacji. Często w pobliżu zieleni, parków, sklepów czy domów jednorodzinnych. Ich powierzchnia jest różna – wynosi kilkaset metrów kwadratowych, a nawet więcej. Z kolei cena to często kilkaset tysięcy złotych.

Jednak samo bardzo atrakcyjne położenie to nie wszystko. Działki w Rudzie Śląskiej charakteryzują się także tym, że mają np. kształt prostokąta. Są oczywiście odpowiednio zagospodarowane oraz uzbrojone. Część z nich co prawda nie jest ogrodzona, ale za to nie brakuje prądu czy wody.

Co jeszcze wiadomo o działkach?

Zdecydowana większość działek przeznaczona jest pod zabudowę mieszkań jednorodzinnych. Mają oczywiście odpowiedni stan prawny. Bez problemu da się do nich dojechać nie tylko samochodem, ale także każdym pojazdem należącym do środków komunikacji miejskiej. Jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę za jeden metr kwadratowy, to działki w Rudzie Śląskiej kosztują 132 zł (przeciętna powierzchnia wynosi prawie 13 tysięcy metrów).

Nie powinno zatem zdziwić, że sama wartość to czasem nawet blisko 900 tysięcy złotych! Droższe nieruchomości znajdują się chociażby w znanej, wspomnianej wyżej, dzielnicy „Halemba”. Ich koszt to niemal 171 zł za metr kwadratowy. Każdy, kto chciałby je kupić, musi mieć w portfelu albo na koncie w banku przeszło 2 miliony złotych!