Najlepsze płetwy do nurkowania dla amatorów i profesjonalistów

Tradycyjne płetwy do nurkowania zaprojektowane są w taki sposób, aby znacząco zwiększyć powierzchnię stopy. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można poprawić nasze możliwości motoryzacyjne pod wodą. Dzięki płetwom możliwe jest poruszanie się w wodzie bez użycia rąk. Profesjonalne płetwy znacząco zwiększają bezpieczeństwo i co najważniejsze dają większy komfort w czasie nurkowania.

O czym należy pamiętać?

Płetwy do nurkowania powinny być bardzo starannie dobrane. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby idealnie dopasować je do naszych indywidualnych możliwości fizycznych. Płetwy jak łatwo się domyślić należy także dopasować do preferowanego stylu nurkowania. Jeżeli chodzi o nurków technicznych to bardzo często wybierają oni dość twarde płetwy. Przy nurkowaniu rekreacyjnym zdecydowanie lepszym wyborem będą płetwy miękkie.

Pamiętać należy także o tym, że jedna para płetw do nurkowania nie wystarczy. Warto mieć płetwy na basen oraz specjalne płetwy, które idealnie nadają się do pływania po powierzchni wody. Warto przetestować kilka modeli dostępnych na rynku, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać te najlepsze.

Moda na płetwy z rozcięciem

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się płetwy z rozcięciem, które są bardzo miękkie, dzięki czemu wygodnie się w nich pływa i nurkuje. Płetwy z rozcięciem zaprojektowane są przede wszystkim dla tych osób, które nie potrafią dobrze pływać, ale pomimo tego chcą spróbować swoich sił w nurkowaniu.

Oryginalne płetwy z rozcięciem od renomowanego producenta niestety są dość drogie, dlatego też nie każdy nurek może pozwolić sobie na ich zakup. Problemy mogą pojawić się również przy pływaniu do tyłu. Warto wspomnieć również o tym, że nurkując w płetwach z rozcięciem znacząco wzrasta prawdopodobieństwo podniesienia osadów.

Jet Fin – co trzeba wiedzieć?

Jet Fin to krótkie i twarde płetwy do nurkowania, które najlepiej sprawdzą się przy nurkowaniu technicznym. Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał tych płetw wymagana jest jednak odpowiednia technika pływania.

Jet Fin zapewniają duże przyśpieszenie zwłaszcza jak mamy wyrobione mięśnie nóg. Przy odpowiednio wyrobionej technice można bez problemu pływać nad dnem bez podnoszenia osadu. W płetwach Jet Fin bez problemu można pływać również do tyłu.

Płetwy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.