Jak wybrać mieszkanie we Wrocławiu?

Metraż, cena i lokalizacja – to kilka podstawowych czynników branych pod uwagę przez osoby poszukujące mieszkania z rynku pierwotnego. Jeżeli szukasz mieszkania na terenie Wrocławia, dowiedz się, wśród jakich inwestycji możesz wybierać i na czym się skupić, porównując dostępne oferty.

Lokalizacja mieszkania jest kluczowa

Według szacunków Narodowego Banku Polskiego w 2016 r. wrocławscy deweloperzy wybudowali ok. 8,5 tys. mieszkań[1]. Nowe mieszkania we Wrocławiu powstają w różnych częściach miasta – zarówno w pobliżu centrum, jak i na obrzeżach. Z punktu widzenia potencjalnych klientów to bardzo dobra wiadomość – możliwe jest dobranie lokalizacji do swojego stylu życia.

Lokalizacja ma kluczowe znaczenie, gdy mowa o mieszkaniu. Jeżeli pracujesz w centrum Wrocławia lub po pracy lubisz wyjść na miasto, to zamieszkanie na obrzeżach prędzej czy później będzie źródłem frustracji, bo dojazd będzie bardzo kłopotliwy. I przeciwnie, jeżeli chcesz po pracy odpocząć wśród zieleni, z dala od gwaru miasta, to wybór mieszkania oddalonego od centrum Wrocławia będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jednym z wrocławskich deweloperów jest Vantage Development. Spółka buduje nowe mieszkania we Wrocławiu. Promenady Wrocławskie to miejsce idealne dla osób, które chcą mieszkać w pobliżu centrum miasta, ale jednocześnie mieć dostęp do terenów zielonych. Kilka minut od centrum, w Popowicach, dostępne są lokale w ramach inwestycji Dorzecze Legnickiej. Nowy Gaj to z kolei osiedle idealne z punktu widzenia rodzin.

Metraż mieszkania – jak dużego lokalu potrzebujesz?

Przy wyborze mieszkania znaczenie ma także metraż. Gdy będziesz określać wielkość lokalu, weź pod uwagę zarówno swoje aktualne, jak i przyszłe potrzeby. Zakup za dużego mieszkania będzie generować duże i zupełnie zbędne koszty. Zbyt mała powierzchnia spowoduje dyskomfort i będzie źródłem wielu problemów. Wówczas poszukiwanie nowego mieszkania trzeba będzie zacząć od nowa.

Nowe mieszkania we Wrocławiu są projektowane z myślą o klientach o różnych potrzebach – jest w czym wybierać. Wspomniany deweloper Vantage Development w ramach realizowanych inwestycji oferuje mieszkania o metrażu od 30 do ponad 100 m kw.

Cena – co dostaniesz w cenie mieszkania?

Konkurencja między deweloperami jest bardzo duża, co ma swoje odzwierciedlenie w ofertach – klienci mogą liczyć na znacznie więcej niż dobrą cenę za metr kw. lokalu. Coraz częściej w cenie mieszkania znajduje się monitoring, który podnosi poczucie bezpieczeństwa, oraz atrakcyjne części wspólne – sauna, siłownia lub plac zabaw dla najmłodszych.

[1] Za: Wrocław.wyborcza.pl, http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,95327,21503917,mieszkania-wroclaw-ile-mieszkan-chca-wybudowac-we-wroclawiu.html (dostęp 14.09.2018).