Czy PKS Ostrowiec Świętokrzyski obsługuje przejazdy międzynarodowe?

Czy PKS Ostrowiec Świętokrzyski obsługuje przejazdy międzynarodowe?

Państwowa Komunikacja Samochodowa w Ostrowcu Świętokrzyskim jest bogatą flotą autobusową, która obsługuje wiele połączeń komunikacyjnych. We flocie nie znajdziemy już tych starych autokarów „ogórków”, ponieważ zostały one zastąpione nowoczesnymi modelami.

Czy istnieją połączenia międzynarodowe oferowane przez PKS Ostrowiec Świętokrzyski?

PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonuje na polskim rynku od przeszło 65 lat. Jest to firma, która wyróżnia się pod względem stabilności oraz zorientowana jest na klienta. PKS Ostrowiec jest czołowym przewoźnikiem w województwie świętokrzyskim, gdzie ma również trzy główne dworce autobusowe. Firma specjalizuje się w szczególności w połączeniach krajowych.

Należy jednak wspomnieć, że autokary z logo „PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim S.A.” można zauważyć również poza naszymi granicami. PKS Ostrowiec Świętokrzyski w swojej ofercie specjalnej ma również regularne przewozy pasażerskie poza granicami naszego kraju. Dzięki rozbudowanej flocie można dojechać między innymi do Włoch, Czech oraz Austrii.

Z jakich autokarów składa się flota PKS Ostrowiec Świętokrzyski?

PKS Ostrowiec Świętokrzyski dysponuje nowoczesną flotą autokarową, która dostosowana jest do przewozów międzynarodowych. Autokary objęte licencją do wykonywania takich przejazdów to między innymi Volvo Sideral, Stylo, Irizar, Sideral oraz B96. Są to nowoczesne autokary z wygodnymi siedzeniami oraz wszelkimi udogodnieniami, takimi jak klimatyzacja oraz ogrzewanie.

We flocie PKS Ostrowiec znajdują się również autokary, które przystosowane są wyłącznie do transportu w granicach kraju. Są to między innymi autokary marki Mercedes Benz, Setra oraz SCANIA Horizont.

Jakie są ceny biletów w PKS Ostrowiec Świętokrzyski?

Ceny biletów przejazdowych różnią się od siebie przede wszystkim ze względu na długość trasy, która jest do pokonania. Analogicznie ceny biletów na połączenia w obrębie województwa świętokrzyskiego będą tańsze od tych międzywojewódzkich i międzynarodowych.

PKS Ostrowiec Świętokrzyski w swojej ofercie ma bilety miesięczne, które ważne są tylko na autokary ostrowieckiego PKS oraz bilety jednorazowe.