Jaki jest sekret wiecznie młodej skóry Koreanek?

Koreańska rutyna pielęgnacyjna nie należy do najprostszych, a tym bardziej nie do najszybszych. Jednak sekret azjatyckiego piękna tkwi w szczegółach. To właśnie cierpliwe wykonywanie wszystkich etapów dobroczynnie wpływa na stan naszej cery. Dzięki temu pozbędziemy się niechcianego trądziku, wytrysków czy opóźnimy procesy starzenia. Jak zatem wygląda codzienna rutyna Koreanek?

Koreańska rutyna składa się z aż 10 etapów. Przedstawiają się one następująco:

  1. Oczyszczanie olejami

Oczyszczenie rozpoczynamy od demakijażu oczu oraz ust. Następnie na resztę twarzy nakładamy oleje i przy użyciu zwilżonych dłoni, wmasowujemy je okrężnymi ruchami w skórę. Skutecznie rozpuścimy w ten sposób zalegający makijaż, sebum oraz filtry.

  1. Oczyszczanie na bazie wody

W tym wypadku najlepiej sprawdzi się pianka myjąca, która usunie wszelkie nieczystości pozostałe po pierwszej fazie oczyszczania.

  1. Złuszczanie

To krok, którego nie musimy wykonywać codziennie. Dobrze jest jednak złuszczać twarz przy po mocy peelingów minimum 2 razy w tygodniu. Dzięki niemu usuniemy stare komórki naskórka oraz oczyścimy dokładnie pory.

  1. Tonizowanie

Dzięki tonizowaniu przygotowujemy skórę do przyjęcia cennych dla niej substancji z kosmetyków, a także tworzymy na niej barierę ochronną. Pamiętajmy by wybierać toniki bez alkoholu.

  1. Nakładanie esencji

Dzięki właściwemu oczyszczeniu oraz przywróceniu naturalnego ph skóry twarzy, możemy przystąpić do najważniejszego etapu jakim jest nakładanie esencji bądź serum nawilżającego, bogatego w wartościowe składniki.

  1. Ampułki, serum lub koncentraty

To również niezwykle ważna część codziennego rytuału. W tym etapie skupiamy się na problemach naszej skóry: trądziku, wypryskach, zmarszczkach czy przebarwieniach. W tym celu dobieramy odpowiednie preparaty w postaci ampułek, serum lub koncentratów adekwatnych do potrzeb naszej cery.

  1. Maseczka w płachcie

Maseczkę wykonujemy przynajmniej dwa razy w tygodniu. Wybieramy taką, która będzie możliwie jak najlepiej dopasowana do potrzeb naszej skóry. W tym kroku skupiamy się przede wszystkim na relaksie.

  1. Krem pod oczy

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego też to właśnie w tym rejonie zmarszczki pojawiają się najszybciej. By skutecznie ją zabezpieczyć, należy wybrać dobrze nawilżający krem pod oczy. Jeżeli nakładamy krem na rano – pamiętajmy o filtrze; z kolei jeśli na noc – skupmy się na niedoskonałościach jakie mamy wokół oczu (opuchlizna, cienie, zmarszczki).

  1. Krem nawilżający

Kremy nawilżające to podstawa pielęgnacji Koreanek. Dlatego na nich nie warto oszczędzać.

  1. Filtr

W kosmetyczce Koreanki nie może zabraknąć nie tylko kremu nawilżającego, ale i kremu z filtrem – słońce wysusza bowiem skórę i przyspiesza jej starzenie.

By wcielenie w życie porannej i wieczornej rutyny Koreanek przyniosło oczekiwane rezultaty, warto zdecydować się na dobre azjatyckie kosmetyki.