Wakacje na łonie natury – domek nad jeziorem

Zastanawiasz się, dokąd wybrać się na urlop z rodziną? Chcesz wyprawić niezapomniany weekendowy wyjazd ze znajomymi? Świetną lokacją na spędzenie kilku dni wolnego jest wynajęty domek nad jeziorem. Jak należy się przygotować do takiej wycieczki, jakie atrakcje można zorganizować w domku nad jeziorem i o jakich zasadach bezpieczeństwa należy pamiętać?

Czego będziemy potrzebować

Wybierając się na kilka dni do domku nad jeziorem, należy oczywiście spakować wygodne ubrania i buty, strój kąpielowy i krem przeciwsłoneczny. Nie będziesz tam co prawda potrzebować żadnych survivalowych gadżetów, jednak warto wcześniej dowiedzieć się, jak jest wyposażony aneks kuchenny.

Trzeba również pamiętać o świecach i olejkach eterycznych odstraszających owady, których może być wiele nad wodą. Nikt przecież nie chce wracać z urlopu pokąsany przez komary czy kleszcze, a łatwo można się przed tym uchronić.

Jakie zorganizować rozrywki podczas urlopu nad jeziorem

Domek nad jeziorem to idealne miejsce na wypoczynek, zarówno ten aktywny, jak i opalanie się czy obserwowanie przyrody. Nie ma nic lepszego niż rozłożenie się z książką na ręczniku przy samym brzegu jeziora albo rozegranie partii kart w tych samych okolicznościach.

Jeżeli wybierasz się nad jezioro z dziećmi, to może być świetna okazja, żeby nauczyć je paru nowych umiejętności i zabaw. Ćwiczenie pływania w jeziorze jest o wiele ciekawsze od basenu. Z dziećmi można również popływać łódką, zagrać w piłkę plażową, a także zachęcić do dokonywania przyrodniczych odkryć.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jednak zanim wynajmie się domek nad jeziorem, należy jeszcze zastanowić się nad kwestiami bezpieczeństwa. Czy wszyscy uczestnicy wyprawy potrafią pływać? Jeśli nie, to czy wiemy, jak postąpić w potencjalnie niebezpiecznej sytuacji?

Wybierając się na łódki, pamiętaj o założeniu przez wszystkich, a szczególnie dzieci, kamizelek ratunkowych. A jeżeli na wycieczkę nad jezioro jedziesz z samymi dorosłymi, pamiętaj, że pływanie po spożyciu alkoholu bardzo często kończy się wypadkiem.