Z jakiego materiału wybrać dobry zestaw do nurkowania?

Wysokiej klasy zestaw do nurkowania spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy wykonany będzie z wysokiej jakości materiałów. Użyte materiały mają bezpośredni wpływ nie tylko na komfort i bezpieczeństwo nurkowania, ale również na wytrzymałość.

Porządna maska do nurkowania

Solidna maska, jak łatwo się domyślić jest podstawowym wyposażeniem każdego doświadczonego nurka. W dużej mierze to właśnie maska umożliwia bezproblemowe widzenie pod wodą. Najlepszym wyborem są maski, które dodatkowo ochraniają nos i usta. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie maska umożliwia wyrównywanie ciśnienia w trakcie zanurzania się w wodzie.

Jeżeli maska będzie wykonana z niskiej jakości materiałów to niestety jej szczelność pozostawiać będzie wiele do życzenia. Na półkach sklepowych dostępne są nie tylko maski z szybą pojedynczą i szybą dzieloną, ale również nowoczesne maski panoramiczne. Najdroższym rozwiązaniem są maski z wbudowanym aparatem fotograficznym i kamerą.

Solidne płetwy do nurkowania

Płetwy do nurkowania wbrew pozorom doskonale sprawdzą się przy każdej metodzie nurkowania. Producenci oferują kilka różnych rodzajów płetw, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Zestaw do nurkowania może zawierać płetwy kaloszowe albo paskowe. Rzadko kiedy w zestawie znajdują się monopłetwy. Mowa tutaj oczywiście o pojedynczej płetwie, która mocowana jest do obu stóp.

Dla osób początkujących najlepszym wyborem są płetwy miękkie. Jeżeli chodzi o doświadczonych nurków to zdecydowanie lepszym wyborem są płetwy twarde, które wymagają użycia dużej siły.

Z jakiego materiału wybrać płetwy?

Zestaw do nurkowania dla amatorów bardzo często zawiera płetwy wykonane z wysokiej jakości gumy. W komplecie znajdują się oczywiście sprężyny. Ważną rolę odgrywa także ergonomiczna kieszeń na nogę.

Wielu producentów oferuje swoim klientom silikonowe płetwy, dzięki którym możliwe jest zwiększenie siły napędowej bez zbędnego przeciążania mięśni. Silikon jest bardzo lekkim materiałem, dlatego też bardzo często produkuje się z niego płetwy sprinterskie. Po silikonowe płetwy w pierwszej kolejności powinny sięgnąć te osoby, które są uczulone na gumę albo lateks. Olbrzymim atutem jest także atrakcyjna cena i łatwość w utrzymaniu czystości.

Zestawy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.