Pobyt w Rotterdam

sindbad (12).jpg

Rotterdam to miejscowość, która chętne jest odwiedzana przez turystów, chociaż nie znajdziemy tam dużej ilości zabytków. Jednak to nie zabytki, ale inne atrakcje w Rotterdamie przyciągają ludzie z całego świata.

Nowoczesność i zabawa

Holandia to nowoczesny kraj, który kojarzy nam się z rowerami, tulipanami, wiatrakami i legalną marihuaną. Jeżeli chcemy inaczej spędzić urlop niż zazwyczaj, to wszystkie atrakcje w Rotterdamie nam to zapewnią. Wybierając się do tego miasta nie nastawiajmy się na zwiedzanie zabytków, chociaż i zabytki znajdujące się w tej miejscowości warto zobaczyć na własne oczy. Jednak jest ich mało i jeśli planujemy dłuższy pobyt, to inne atrakcje w Rotterdamie nas bardziej zainteresują.

W Rotterdamie podróżowanie rowerem jest bardzo popularne, więc właśnie na ten sposób podróżowania powinniśmy się zdecydować. Obowiązkowa wydaje się również wycieczka po browarach, z których słynie Rotterdam. Taka wycieczka na pewno sprawi, że nie będziemy chcieli robić już nic innego.

Największy port w Europie

Do głównych atrakcji w Rotterdamie zalicza się największy port w Europie. Będąc w tym mieście koniecznie wykupmy bilet na wieżę widokową Euromast. Na wejście na wieżę zarezerwujmy sobie więcej czasu, ponieważ widok ze szczytu z całą pewnością nas zachwyci. Warto też pomyśleć o zjedzeniu dobrej kolacji lub obiadu w restauracji, która znajduje się w wieży.

Wybranie się na rejs statkiem także sprawi nam wiele przyjemności. Będąc na miejscu możemy wykupić wycieczki statkiem, które pozwolą nam dokładnie zwiedzić port.

Co jeszcze warto zobaczyć?

W Rotterdamie warto jeszcze zwiedzić znajdujące się tam muzeum, zabytkowy kościół oraz słynne wiatraki. W planie naszej wycieczki powinno się też znaleźć zoo i oceanarium. Dobrze też spróbować przysmaków świata w hali targowej, w której możemy znaleźć naprawdę wszystko. Obowiązkowe jest również odwiedzenie przynajmniej jednego nocnego klubu w Rotterdamie. Fani piłki nożnej na pewno będą chcieli odwiedzić znajdujący się tam stadion.