Żywotność baterii

Żywotność baterii

Kiedy urządzenie elektryczne na baterie rozładuje się, użytkownik jest niezadowolony, zdenerwowany. Jak temu zapobiec?

Bezpieczeństwo człowieka

Baterie, ogniwa NiMH potocznie nazywa się akumulatorkami. Są powszechnie stosowane w wielu gospodarstwach domowych i nie tylko. Ogniwa nimh to znakomita alternatywa dla szkodliwych baterii, które później trzeba utylizować.

Ogniwa nimh porównuje się czasem do ogniw Ni-Cd. Badania wykazują, że te pierwsze są o wiele lepszym wyborem, jeśli chodzi o środowisko naturalne, efektywne korzystanie ze sprzętów oraz bezpieczeństwo użytkownika.

Ile razy można maksymalnie ładować baterię?

Ludzie często zastanawiają się ile razy maksymalnie można ładować baterię, jaka jest jej żywotność? Każdy producent indywidualnie musi to określić i podać klientowi do wiadomości.

Jest oczywiście pewien margines błędu, jednak realna wartość nie powinna bardzo różnić się od szacowanej. Już same parametry akumulatora pozwalają ocenić, czy bateria będzie trzymać długo czy raczej krótko.

Krótka żywotność baterii w telefonie komórkowym?

Nowoczesne smartfony nie służą tylko do dzwonienia i wysyłania smsów czyli krótkich wiadomości tekstowych. Stąd właśnie krótka żywotność baterii.

Przeciętny użytkownik smartfona wykorzystuje wiele jego funkcji. Włącza lokalizację, korzysta z map, ogląda filmy, słucha muzyki, przegląda media społecznościowe, robi zdjęcia i nagrywa filmy. Nic dziwnego, że telefon co chwilę trzeba ładować.

Jeśli jednak wydaje się, że bateria działa za krótko, warto skonsultować się z ekspertem. Być może trzeba będzie skorzystać z prawa do reklamacji.