Kolorowa rewolucja biegowa – jeszcze lepsze legginsy biegowe

Legginsy są znane od wieków. Początkowo noszone wyłącznie dla ochrony przed chłodem, z czasem stały się modną częścią garderoby. W XIX w. używane przez wojskowych, w latach sześćdziesiątych minionego stulecia powróciły jako ubiór chętnie noszony przez kobiety i strój doskonały do ćwiczeń. W latach 80. legginsy upodobały sobie gwiazdy muzyki rozrywkowej i nie tylko. Legginsy są wygodne i rozciągliwe, przez co są bardzo lubiane przez sportowców. Świetnie nadają się do takich aktywności jak taniec, fitness czy choćby sprzątanie. Są też chętnie wybieranym strojem przez biegaczy. Polska marka Nessi tworzy legginsy specjalnie dla nich, dbając o jakość i estetykę wykonania. Oferuje fasony dostosowujące się do sylwetki, wygodne i zarazem oryginalne. Każdy biegacz znajdzie w Nessi coś dla siebie.

Legginsy dobre dla aktywnych

Legginsy są wygodne, rozciągliwe i nie utrudniają ruchów. Dzięki temu są lubiane przez sportowców. Grubsze od rajstop, cieńsze od spodni, zapewniają także komfort termiczny. Zwłaszcza, jeśli wykonane zostały z termoaktywnych materiałów. Możesz czuć się w nich swobodnie, a przy okazji stylowo. Rynek oferuje szeroki wybór fasonów i kolorów.

Legginsy jako forma ubioru są znane już od wieków. W renesansie stanowiły modny element męskiego stroju. Z kolei w XIX wieku służyły wojskowym, zabezpieczając buty przed dostaniem się do nich błota. Udoskonalano je, dodając do nich klamry i guziki. Później zapomniano o nich, by wreszcie w latach 60. wróciły jako idealny strój do ćwiczeń, noszony chętnie także przez kobiety.

Wprowadzenie do produkcji nylonu i lycry zaowocowało szałem na obcisłe getry, zakładane w latach 80. do szerokich bluz i t-shirtów. Gwiazdy w połyskujących legginsach paradowały w teledyskach i na koncertach, ale legginsy były przede wszystkim doskonałym strojem na co dzień. Rower, fitness, taniec, gimnastyka czy sprzątanie – legginsy sprawdzały i nadal sprawdzają się doskonale. Nie zapomnijmy o bieganiu!

Legginsy są często zakładane przez biegaczy, bo są po prostu wygodne. Nie ma ryzyka obtarć, zwłaszcza w okolicach pachwin. Nic nie uwiera ani nie obwisa, co bywa utrudnieniem zwłaszcza podczas dłuższego biegu. Ważne, by były wykonane z elastycznego, ale oddychającego materiału, odprowadzającego pot na zewnątrz.

W legginsach Nessi wyróżnisz się nie tylko na maratonie

Nessi to polska marka stworzona przez prawdziwych pasjonatów. Odzież sportowa tej firmy jest funkcjonalna i posiada unikatowe wzornictwo. Legginsy biegowe Nessi są wykonane z wysokiej klasy materiałów i tak zaprojektowane, by można było dopasować je do indywidualnych potrzeb. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety znajdą tu coś dla siebie. Dzianina Flexible Fit pozwala skórze oddychać i dopasowuje się do ciała jak druga skóra. Wiele modeli ma kieszonki na akcesoria, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Nowoczesna technologia wykorzystywana przez Nessi pozwala projektować legginsy jednocześnie wygodne i barwne. Oryginalna grafika pozwala się wyróżnić lub zakamuflować, w zależności od potrzeby. Również osoby nie lubiące zwracać na siebie uwagi znajdą w Nessi (www.nessi-sport.com) coś dla siebie – obok modeli o bogatej ornamentyce są fasony w jednolitym kolorze, np. w czarnym.

Do biegu, gotowi… start! Jak się przygotować do biegania

Chcąc biegać, należy znaleźć odpowiednią motywację. Inaczej skończy się na kilku wyjściach. Warto obrać sobie cel, czy będzie nim zrzucenie kilku kilogramów, zwycięstwo w maratonie czy spotkanie z innymi ludźmi. Kiedy jesteśmy już wystarczająco zmotywowani (lub po prostu lubimy biegać!), pomyślmy o odpowiednim stroju. Przydadzą się wygodne buty, najlepiej o rozmiar większe od tych noszonych na co dzień. Strój powinien być dostosowany do pogody, nie uwierający, wykonany z oddychających materiałów. Zwykłe skarpety najlepiej zastąpić skarpetami biegowymi o właściwościach amortyzujących.