Dezynfekcja dużych powierzchni – dlaczego to konieczne?

sklep.voigt.pl - sklep v (12).jpg

Gdy słyszy się o dezynfekcji, to ma się na myśli głównie niewielkie powierzchnie i przedmioty. Tymczasem dezynfekować można nawet duże powierzchnie, aczkolwiek należy do tego wykorzystać odpowiednie preparaty.

Dlaczego dezynfekuje się duże powierzchnie?

Płyny do dezynfekcji dużych powierzchni stosuje się głównie po to, aby usuwać zanieczyszczenia z biur, pomieszczeń hotelowych i domów oraz mieszkań. Jest to konieczne np. w przypadku przejęcia obiektu przez nowych użytkowników, a także, jeśli istnieje ryzyko zakażenia patogenami.

Środki do dezynfekcji rozległych powierzchni cieszyły się dużą popularnością w okresie pandemii. Zdecydowana większość z nich doskonale radziła sobie z koronawirusem. Przykłady takich preparatów można znaleźć m.in. na stronie https://sklep.voigt.pl/garaz-warsztat.

Względy higieniczne są zawsze najważniejsze

Preparaty służące do dezynfekcji wykorzystuje się bardzo często w obiektach należących np. do służby zdrowia. Meble szpitalne, biurka, schowki i wiele innych elementów wyposażenia sali szpitalnej lub przychodni musi być dezynfekowane.

Znamienne jest, że powierzchnie te nie są sterylizowane. Różnica pomiędzy obydwoma procesami polega na tym, że w trakcie dezynfekcji usuwa się większość patogenów, a podczas sterylizacji – wszystkie drobnoustroje, które znajdują się na danej powierzchni.

Nie tylko dezynfekcja jest ważna

Płyny do dezynfekcji dużych powierzchni stosuje się nie tylko w celu wyeliminowania patogenów. Dzięki nim można odświeżyć wnętrze (niektóre mają przyjemny zapach), zmniejszyć ryzyko zabrudzeń szyb, a także zapobiec powstawaniu smug.

Podsumowując, płyny do dezynfekcji dużych powierzchni są stosowane z wielu różnych powodów. Większość z nich to doskonałe preparaty czyszczące. Niemniej sama dezynfekcja również jest ważna. Zdolność do niszczenia patogenów pomaga chronić ludzi przed chorobami zakaźnymi. Istotne są też właściwości antystatyczne i ochrona przed smugami.