Zdrowe paznokcie – jak je pielęgnować?

Na pewno wiele kobiet zastanawia się, jak zadbać o paznokcie po zdjęciu lakieru hybrydowego albo akrylowego. Wiadomo, że po tych rodzajach manicure paznokcie mogą okazać się słabe, zmęczone i wykazywać oznaki pewnych uszkodzeń. Jak sobie radzić w tych sytuacjach? Jak zminimalizować skutki tego procesu i nie wyrządzić paznokciom większej szkody? Zawsze jest tak, że zdjęcie lakieru wiąże się z mniejszym lub większym uszkodzeniem płytki paznokcia. Koniecznym staje się wzmocnienie płytek, co wspomoże proces regeneracji. Zanim wykonamy taki zabieg, warto przyjrzeć się pracy kosmetyczek i podejrzeć, jak one to robią. Udając się na zabieg manicure czy na jego zdjęcie, warto wybrać doświadczoną kosmetyczkę. Nie wiesz jak? Skorzystaj z naszego poradnika – „Najlepszy fryzjer i kosmetyczka w Krakowie- wiemy, jak ich znaleźć.”, a zobaczysz, że znalezienie najlepszej kosmetyczki wcale nie jest problematyczne!

Jak w sposób optymalny zadać o paznokcie po lakierach?

Często jest tak, że nawet po zdjęciu akrylu, czy hybrydy w sposób delikatny, paznokcie okazują się cienkie i łatwo ulegają złamaniom. Są kruche, dlatego należy w czasie przerwy pomiędzy kolejnymi stylizacjami, odnowić ich pierwotne właściwości.

Najlepsze kosmetyczki wykonujące paznokcie w Poznaniu podpowiadają, jak się do tego zabrać:

  • w pierwszej kolejności należy ustalić właściwą długość paznokci, pewnie będą one wymagać skrócenia, dlatego należy nadać im określoną długość. Nierzadko zdarza się, że paznokcie mają tendencję do pękania i rozdwajania się, dlatego przy użyciu pilników szklanych oraz papierowych należy nadać im właściwe kształty. Podczas gdy paznokcie są osłabione, nie powinno używać się metalowych pilników i urządzeń elektrycznych, jak frezarki, gdyż można jeszcze bardziej zaszkodzić płytkom paznokci,
  • dobrze jest dać trochę czasu paznokciom na ich odbudowę, dlatego czas przerwy pomiędzy stylizacjami im jest dłuższy, tym lepiej odbije się na kondycji paznokci oraz procesie regeneracji, co z pewnością będzie dość szybko zauważalne,
  • podczas procesu regeneracji właściwe jest wspomaganie odbudowy paznokcia przez dostarczenie mu niezbędnych w czasie regeneracji składników odżywczych i ochronnych, takich jak substancje mineralne i witaminowe,
  • aby procesy przebiegały prawidłowo, paznokci nie należy wystawiać przez pewien okres na działanie czynników, które przeszkadzają w ich regeneracji i narażają je na ryzyko uszkodzeń lub choćby podrażnień.

Jakie naturalne sposoby pomogą w regeneracji paznokci?

Nie tylko kremy i sztuczne składniki pomogą w regeneracji zmęczonych i uszkodzonych paznokci, ale przede wszystkim składniki naturalne, które znacznie przyspieszają procesy regeneracji i odnowy paznokci.

Są to:

  • kąpiele w oliwie, które dostarczą od zewnątrz składników zawartych właśnie w oliwie, której skuteczność, jeśli chodzi o paznokcie, została naukowo udowodniona,
  • zmiana diety na optymalną, która nie tylko wzmocni paznokcie w czasie ich regeneracji, ale także sprawi, że będą one jeszcze bardziej odporne.

Naturalne zabiegi można przeprowadzać w domowym zaciszu. Warto jednak skorzystać również z profesjonalnych zabiegów regeneracyjnych oferowanych przez salony manicure. Są to nie tylko zabiegi wpływające pozytywnie na stan zdrowia paznokci, ale także poprawiają ich wygląd i korzystnie wpływają również na skórę dłoni.