3 najlepsze zabiegi na wyszczuplenie ciała

Odchudzanie powinno być oparte na zdrowej niskokalorycznej diecie i ćwiczeniach fizycznych, jednakże nie każdy jest w stanie nałożyć na siebie tak duży rygor dla uzyskania fajnej sylwetki. Z pomocą przychodzą jednak różne zabiegi medycyny estetycznej. Zwłaszcza trzy z nich potrafią doprowadzić do wyraźnego wyszczuplenia ciała w krótkim czasie.

1 – kriolipoliza

Wskazania do zabiegu, opisane szczegółowo na stronie https://saywowclinic.pl/coolsculpting/, to przede wszystkim kumulacja tkanki tłuszczowej na jednej określonej części sylwetki. U kobiet zbędny tłuszczyk bardzo często zostaje zgromadzony niemalże wyłącznie w okolicach ud i bioder, podczas gdy u panów lokalizuje się głównie na brzuchu.

W trakcie kriolipolizy wybraną partię skóry poddaje się kontrolowanemu procesowi chłodzenia. Komórki tłuszczowe zostają w pewnym sensie zamrożone, a następnie wydalone z organizmu.

2 – liposukcja

Zabieg zdecydowanie bardziej inwazyjny od kriolipolizy, będący elementem nie tyle medycyny estetycznej, co konkretnie chirurgii estetycznej. Liposukcja to nic innego jak odsysanie zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Jest to zabieg doprowadzający do wymodelowania sylwetki.

Liposukcję poleca się głównie osobom w wieku dorosłym i starszym, które z uwagi na zwolniony metabolizm i często też zwykły brak czasu nie są w stanie zgubić opornego tłuszczu „naturalnymi” metodami. Zabieg działa, ale jest wymagający chociażby pod względem przygotowania, na które składają się liczne badania obrazowe i diagnostyczne.

3 – mezoterapia igłowa

Nie jest to zabieg ukierunkowany na likwidację tłuszczu, ale może stanowić dobre uzupełnienie dla kriolipolizy ze strony https://saywowclinic.pl/coolsculpting/ albo liposukcji. Mezoterapia ogólnie rzecz biorąc ma wpłynąć pozytywnie na kondycję i zarazem wygląd ciała.

Świetnie działa ona przede wszystkim na cellulit. Doprowadza do wyraźnej redukcji pomarańczowej skórki, a przy okazji może jednak przyczynić się do szybszego usunięcia zbędnego tłuszczu, o ile zastosuje się w niej odpowiednio działające substancje.