Kosmetyki do opalania: jaki krem z filtrem zabrać na wakacje?

Krem do twarzy i ciała z filtrem to obowiązkowe kosmetyki do opalania, jakie warto mieć w podręcznej kosmetyczce, na czas wakacyjnego urlopu. Brak ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym powoduje nie tylko podrażnienia skóry, ale i ryzyko rozwoju nowotworu. Kosmetyki do ciała i twarzy z filtrami skutecznie blokują promienie UV, a także są wygodne w użyciu.

Kosmetyki do opalania z filtrem – jak dobrać?

Balsam lub krem z filtrem do twarzy czy ciała należy dobierać, przede wszystkim, do rodzaju skóry oraz koloru karnacji. Odpowiednio dobrane kosmetyki do opalania stanowią, nie tylko skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem, ale i zapewnią cerze zdrowy i promienny wygląd. Krem z filtrem 50 będzie najbardziej odpowiedni dla osób wrażliwą skórą bądź bardzo jasną karnacją. W przypadku, gdy ciało szybko się opala, a skóra w czasie kąpieli słonecznych nie wykazuje znacznej nadwrażliwości na słońce, można ją smarować kosmetykami z filtrem SPF 30 lub 25. Odpowiednie preparaty ochronne do pielęgnacji można zamówić przez Internet. Wakacyjne zakupy bez wychodzenia z domu w drogerii internetowej to szybki sposób na skompletowanie niezbędnych kosmetyków do opalania na letni urlop.

Kosmetyki do opalania dla dzieci

Skóra dziecka jest znacznie cieńsza i wrażliwsza, niż u dorosłych, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Aby zapewnić skuteczną ochronę przeciwsłoneczną najmłodszym, należy stosować kremy z filtrem SPF 50, niezależnie od rodzaju karnacji, czy skłonności do szybkiego opalania się.  Podczas wakacji z dzieckiem warto także sięgać po woododporne kosmetyki do opalania lub preparaty z innowacyjną formułą chroniącą przed piaskiem.

Kosmetyki do opalania – rodzaje

Kosmetyki do opalania dostępne są w postaci wygodnych w użytkowaniu kremów, balsamów, mleczek, olejków, a także mgiełek. Osoby z wrażliwą i skłonną do podrażnień cerą mogą skorzystać z lekkich i delikatnych w działaniu hipoalergicznych emulsji do opalania, które nie posiadają substancji zapachowych, sztucznych barwników ani konserwantów. Innowacyjne olejki ochronne w sprayu szybko się wchłaniają, a przy okazji są bardzo łatwe i szybkie w aplikacji. Z kolei gęste i odżywcze mleczka do opalania, oprócz ochrony przed promieniami UV, dodatkowo przyspieszają proces regeneracji skóry narażonej na działanie słońca, a także zabezpieczają DNA komórek w skórze. Pojedyncze kosmetyki bądź całe zestawy do opalania można kupić, robiąc zakupy w drogerii internetowej, gdzie oprócz preparatów ochronnych, dostępne są także takie produkty, jak: perfumy damskie i męskie, środki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, a także odświeżacze powietrza Air Wick czy domowe środki czystości.