Makijaż permanentny brwi – ile kosztuje i na czym polega?

Z pewnością każda z kobiet zechciałaby uprościć sobie nieco poranną toaletę i wykonywanie tych wszystkich czynności upiększających. W innym poradniku opisujemy co warto wiedzieć o manicure hybrydowym, gdyż jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów stylizacyjnych. Każdego ranka kobiety mają do zrobienia swój codzienny makijaż i ulgę przyniosłoby im, gdyby pewne czynności uprościć na tyle, aby ich wykonywanie można by odwlec w czasie, nie tracą przy tym nic ze swej urody. Właśnie dlatego powstała i znana jest of kilku lat metoda permanentnego makijażu brwi. Odwiedzając salon kosmetyczny w celu wykonania makijażu, warto skoncentrować się na makijażu brwi. Jest to alternatywa dla popularnych rodzajów makijażu i sprawia, że dobrze wykonany będzie trwały i pozwoli brwiom na zachowanie ciekawego kształtu brwi, głębokiego koloru i doskonałego wpasowaniu się w owal twarzy. Przyjrzyjmy się bliżej makijażowi permanentnemu brwi i sprawdźmy, ile kosztuje.

Metody wykonywania makijażu permanentnego brwi

Można wyróżnić trzy najpopularniejsze metody wykonywania makijażu permanentnego brwi, a są to:

  • metoda hairstrokes,
  • metoda pudrowa,
  • metody łączone.

Pierwsza z metod, czyli metoda hairstrokes zwana jest także metodą piórkową i polega ona na wtłoczeniu pod skórę brwi specjalnego tuszu, który symuluje włoski na brwiach. Polecana jest ona głównie osobom posiadającym rzadkie i cienkie brwi o nieregularnym kształcie z widocznymi niedoskonałościami i prześwitami. Metodzie tej bliżej jest do tatuażu, stąd trzeba się liczyć, że podczas wprowadzania tuszu pod skórę powstają niewielkie ranki, które po paru tygodniach ulegają całkowitemu zagojeniu.

Metoda pudrowa jest zbliżona do metody hairstrokes, z tym że za pomocą igły zostaje wprowadzony pod skórę pigment, który nadaje brwiom nowego kształtu i wyrazistości. Ta metoda polecana jest osobom, które posiadają naturalnie jasne brwi, a chciałyby je wyraźnie podkreślić. Jako że wtłaczany jest pod skórę pigment, możliwe staje się wykorzystywanie pigmentu o różnej tonacji, dlatego można stworzyć ciekawy efekt trójwymiarowości na brwiach.

Metody łączone posiadają szereg zalet, jakie niesie ze sobą metoda hairstrokes oraz metoda pudrowa. Makijaż brwi wykonuje się metodą piórkową wraz z delikatnym albo mocniejszym pudrowaniem zależnie od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Cena, jaką trzeba zapłacić za makijaż permanentny w Warszawie metodą hairstrokes, wynosi od 500 złotych wzwyż. Może pewne osoby cena ta nieco przeraża, ale należy sobie uświadomić, że ta metoda pozwala makijażowi brwi trwać przez około rok, a dopiero po tym czasie makijaż zaczyna stopniowo blednąć, aby po czasie około 3 lat od zabiegu zaniknąć całkowicie. Jeśli chodzi o makijaż pudrowy, to ceny są zależne od sposobu skomplikowania i zaczyna się od 300 złotych za delikatny makijaż i za jego wersję najbogatszą około 400 złotych. Jeżeli zachodzi potrzeba wprowadzenia jakichś zmian w pigmentacji, to jej koszt zazwyczaj wynosi około 200 złotych. Ceny są jednakże uwarunkowane od salonu kosmetycznego, który wybierzemy.