Birma zwiedzanie pięknych zakątków tylko z biurem podróży. Te miejsca musisz zobaczyć!

Jednym z popularnych w ostatnim czasie kierunków turystycznych w Azji jest Birma. To kraj o niezwykle bujnej historii, gdzie junta wojskowa odcisnęła swoje piętno na życiu mieszkańców i zastopowanie rozwoju kraju, który do tej pory należał do najprężniej rozwijających się w Azji. Przez długie lata Birma była wręcz niedostępna dla turystów. Ostatnio ulega to jednak zmianie, gdyż jest tu wiele atrakcji turystycznych – od przepięknych świątyń poprzez malownicze uliczki aż po wspaniałe krajobrazy oraz niezwykle gościnnych ludzi. Dlatego właśnie Birma warta jest odwiedzin.

Wizyta w Mandalaj

Mandalaj jest szczególnie wartym odwiedzin miejscem w Birmie. To tutaj swoją siedzibę miała rodzina królewska. Jest to zarazem centrum religijne kraju. Znaleźć tu można wiele wspaniałych świątyń. Tu rezyduje blisko połowa mnichów w całym kraju. Ważnym miejscem zabytkowym jest np. klasztor Shwenandaw. To, co stanowi o jego wyjątkowości, to ornamenty rzeźbione w drewnie. Jest to pozostałość po pałacu królewskim, którego klasztor był częścią.
Warto również udać się na rejs rzeką Irawadi. Będzie można otrzymać śniadanie na pokładzie i zjeść je przy urokliwym wschodzie słońca. Z pewnością wartościowym przeżyciem będzie też pokaz lokalnych zwyczajów, np. kolorowych makijażów i ubioru. W tej okolicy jest również szansa, aby odwiedzić nieczynny już wulkan, który sięga do 1500 metrów. Obecnie znajduje się tam jeden z ważniejszych birmańskich klasztorów, do którego prowadzi droga przez 777 schodów, a sama góra nazywana jest Górą Popa.

Birma zwiedzanie pięknych miejsc

Oprócz zabytków w Birmie znajduje się wiele niezwykłych i malowniczych krajobrazów. Miejscem oferującym wrażenia jest Pyin u Lwin. Powstało ono z inicjatywy Brytyjczyków, którzy okupując Birmę, chronili się tutaj przed nadmiernymi upałami. W mieście jest niezwykła ilość bujnej roślinności, a także oryginalność architekturalna, którą zapewniają domy z drewna i cegieł. To miejsce szczególne dedykowane jest tym, którzy chcą poczuć tradycyjny birmański klimat.
Niezwykłością odznacza się także Pagan. Jest to miejsce, w którym można bliżej przyjrzeć się, jak pracują lokalni mieszkańcy. Jednak największą atrakcją są wspaniałe świątynie. Spacer po Pagodzie, gdzie znajdują się dwa wielkie posągi Buddy, jest nieodłączną częścią tej wyprawy. Również w Kuthodaw jest wyjątkowe miejsce. W tamtejsze pagodzie znajduje się 729 marmurowych tablic, gdzie wykute są teksty buddyjskie. To powoduje, że Kuthodaw nazywana jest największą książką świata.

Jezioro Inle

Niesamowitą frajdę zapewnia rejs po jeziorze Inle. Jest to niesamowicie długi akwen – ma 22 kilometry długości oraz 11 kilometrów szerokości. Podczas wycieczki podziwiać można oryginalny sposób życia tamtejszej kultury – są tam wioski na palach, farmy, które zostały przymocowane do dna specjalnymi tyczkami, a także pływające ogrody. W pobliżu jeziora znajduje się pagoda Phaung Daw Oo, która jest istotnym miejscem kultu religijnego. Warto odwiedzić pobliskie osady, z których można zaczerpnąć wiedzę na temat tego, jak tkać jedwab, czy żłobić łodzie. Jednak największą atrakcją jest zdecydowanie zachód słońca, który można podziwiać z samego środka zbiornika wodnego. W okolicznych wioskach odbywają się lokalne targi, gdzie można napotkać na ludność ubraną w tradycyjne stroje.

Birma jest krainą, którą warto odwiedzić. Z pewnością osoby, które lubią przyglądać się budowlom sakralnym znajdą tutaj wiele wartościowych miejsc dla siebie. Można zgłębić informację na temat buddyzmu oraz przeanalizować jak żyje tutejsza ludność. Jest to także okazja na podziwianie wspaniałych zachodów słońca. W dodatku flora i fauna prezentuje różnorodność, a krajobrazy pokazują, że zdecydowanie jest na czym zawiesić oko. Zwiedzanie Birmy z biurem podróży Logos Tour zapewni niezwykłe wrażenia, do których z chęcią wraca się po latach.