Autobus w Tczewie

sindbad (5).jpg

Czy Tczew autobus to dobry pomysł? Można przypuszczać, że jest to temat, w przypadku którego należy spodziewać się różnych opinii. Zresztą jest to coś, czemu nie należy się dziwić. Autobusy są pomocne, ale nie w każdym przypadku. Spróbujmy przyjrzeć się szczegółom.

Szybka reakcja

Powiedzmy, że jest sytuacja, która wymaga szybkiej jazdy w określonym kierunku. Czy w takiej sytuacji Tczew autobus będzie dobrym rozwiązaniem? Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście zbędna. W końcu trzeba dostosować się do rozkładu jazdy.

Rozkład jazdy jest niezwykle istotny, ale to nie wszystko. Weźmy sobie pod uwagę ludzi korzystających z autobusów. Niektórzy mogą mówić na temat troski o planetę (więcej ludzi w jednym miejscu), natomiast drudzy będą widzieć ogromny tłok. Przebywanie w tłoku nigdy nie jest przyjemne i co równie istotne, niekiedy możemy rozmawiać o naprawdę poważnym problemie. W pewnych okolicznościach jazda autobusem jest po prostu czymś niemożliwym.

Dotarcie na miejsce – jak należy to rozumieć?

Dobrze też zastanowić się nad tym, jak wygląda podróż w określone miejsce. W końcu jazda autobusem kończy się na przystanku, który jest najbliższy miejsca docelowego. Oznacza to mniej więcej tyle, że czasem trzeba pewną drogę przejść pieszo.

Fakt ten można odbierać na różne sposoby. Dużo zależy od okoliczności. Wyobraźmy sobie padający deszcz i pośpiech na ważne spotkanie – w takim przypadku Tczew autobus nie będzie dobrym pomysłem.

Dopasowanie się do sytuacji

Kiedy się na to wszystko patrzy, można dojść do wniosku, że nie możemy jednoznacznie określić, czy jazda autobusem jest dobra, czy może wprost przeciwnie. Można mówić o różnych punktach widzenia i każdy jest na swój sposób zrozumiały.

Tym samym nie pozostaje nic innego jak poszukiwanie kompromisu. Konieczne jest znalezienie czegoś, co będzie najbardziej pasować do zaistniałych okoliczności. Jak już była mowa, komunikacja zbiorowa niesie za sobą plusy i minusy. Trzeba zastanowić się nad tym, w jakim przypadku minusy nie przesłaniają plusów.