Czym jest urologia?

Czym jest urologia?

Dział medycyny zajmujący się układem moczowym mężczyzn oraz kobiet jest określany jako urologia. Nie ulega wątpliwości, że wizyta u urologa jest wstydliwym tematem dla wielu osób. To właśnie z powodu wstydu większości ludzi odpuszcza badania.

Zdrowie układu moczowego

Można śmiało powiedzieć, że bardzo ważne jest zdrowie moczowego układu dla komfortu codziennego. Właśnie dlatego kompletnie nieuzasadniony jest strach. Warto podkreślić, że na zdrowie wszystkich ludzi ma to bardzo duży wpływ. Wydalanie zbędnych produktów przemiany materii z organizmu jest głównym zadaniem układu moczowego. Chodzi przede wszystkim o to, żeby pozbyć się toksyn oraz innych szkodliwych substancji. Trzeba dodać, że układ moczowy jest bezpośrednio powiązany z układem płciowym. Układ moczowo-płciowy cechuje się bardzo dużą podatnością na infekcje.

Okolice intymne

Okolice intymne u kobiet są narażone na bakterie, ponieważ charakteryzują się sporą wilgotnością. Warto dodać, że bardzo łatwo mogą namnażać się bakterie. Dysfunkcje układu moczowo-płciowego u mężczyzn również nie są bez znaczenia. Mocno utrudniają normalne funkcjonowanie i powodują dyskomfort fizyczny oraz psychiczny. Choroby męskich zewnętrznych narządów płciowych oraz stany zapalne może pomóc wyleczyć doświadczony urolog. Duży dyskomfort sprawia wodniak jądra oraz stulejka. Najlepiej wybierać sprawdzonych urologów, którzy cieszą się dobrą opinią. Urologia powinna Cię zainteresować, jeśli dostrzeżesz u siebie problemy w pracy pęcherza.

Praca urologa

Przeciętny urolog może sobie poradzić samodzielnie z łagodniejszymi postaciami nowotworów. Jednak w poważniejszych przypadkach musi interweniować onkolog. Jeśli chcesz się zapisać na urologiczną wizytę to musisz koniecznie posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego. Oczywiście osób, które korzystają z prywatnych przychodni to nie dotyczy. Mimo wszystko warto jednak przygotować aktualne wyniki badań USG oraz moczu. Dla każdego lekarza przydatna będzie także listka zażywanych przez pacjenta leków. Można śmiało powiedzieć, że preparaty ziołowe także powinny znaleźć się na tej liście. Musisz zadbać o higienę okolic intymnych to wtedy badanie będzie dużo mniej krępujące. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czym cechuje się urologia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki