Atrakcje Torunia na weekend – zwiedzaj i zachwycaj się!

Nieważne, czy przybywasz z daleka, czy mieszkasz w okolicy, ale nie miałeś jeszcze okazji na spotkanie z tym miastem. Toruń to prawdziwa gratka dla miłośników historii, architektury i ciekawych miejsc. Ale jak nacieszyć się nim, jeśli masz do dyspozycji zaledwie 2 dni? Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w twoim planie zwiedzania.

Średniowieczny Zespół Miejski

Interesujesz się historią średniowiecza? Doskonale – Toruń jest starym, bogatym architektonicznie miastem, które na pewno cię nie rozczaruje. Możesz się tam wybrać własnym samochodem, ale możesz też liczyć na rozbudowaną komunikację miejską, w tym PKS Toruń.

Kiedy już dotrzesz do Średniowiecznego Zespołu Miejskiego, słusznie wpisanego na listę UNESCO, zacznij oczywiście w samym centrum – zapraszamy na toruński rynek. Podziwiaj kamienice, muzea, poświęć nieco czasu na Krzywą Wieżę, a następnie udaj się w miejsce, którego po prostu nie wypada opuścić, będąc w tym mieście. O czym mowa? Czytaj dalej!

Zamek Krzyżacki w Toruniu

Choć ten niezwykły zamek nie zachował się w całości – mamy do dyspozycji jedynie okazałe ruiny – po prostu musisz go zobaczyć! Czy wiesz, że to najstarsza siedziba Krzyżaków w tej okolicy? Na uwagę zasługuje nie tylko imponująca architektura zamku, ale też liczne wydarzenia, które cyklicznie mają miejsce w obrębie jego murów.

Nie zapomnij także o selfie na tle murów i o niezwykle uroczej figurze smoka, za którą kryje się ciekawa legenda. Spróbuj ją odkryć i ruszaj w dalszą drogę! Twój samochód albo PKS Toruń czekają, a wiele jeszcze pozostaje do zobaczenia.

Twierdza Toruń

Jeśli poruszasz się komunikacją miejską, samochodem albo PKS Toruń, będziesz miał okazje zwiedzić niektóre fortyfikacje Twierdzy Toruń. Nic tak jak one nie opowiada o militarnej historii tego regionu.

Te pruskie fortyfikacje z czerwonej cegły, a także związane z nimi budynki administracyjne i magazyny pełne są tajemnic, które przyciągają od lat amatorów historii z całego świata. Ale jeśli masz do dyspozycji tylko weekend, proponujemy ograniczyć się do 1 lub 2 fortów. Z pewnością będziesz chciał tu wrócić!