Jak i gdzie sprzedać korzystnie złote monety?

Jak i gdzie sprzedać korzystnie złote monety?

Chociaż inwestycja w złote monety powinna być długoterminowa, to przychodzi nieraz taki moment w życiu, że potrzebuje się większej gotówki i trzeba je sprzedać. Złoto, jako bardzo popularny kruszec, nie traci z czasem na cenie ani na popularności, warto więc zatem dobrze zastanowić się, gdzie najkorzystniej sprzedać złote monety.

Skup złotych monet – gdzie są najkorzystniejsze ceny?

Złote monety można sprzeda stacjonarnie oraz przez Internet. Skup złotych monet jest przeważnie miejscem ich dystrybucji. Są to kantory, prywatne mennice, jubilerzy, lombardy, antykwariaty. Niestety miejsca te często nie oferują ceny, jakiej się oczekuje. Natomiast sklepy numizmatyczne kupują tylko monety numizmatyczne i kolekcjonerskie, rzadko monety bulionowe, a jeśli już to za niewielką cenę. Dość niekorzystne jest także sprzedawanie złotych monet przez Internet. Ciężko tu uzyskać zadowalającą cenę, a sam proces trwa nieraz bardzo długo.Najlepszy skup złotych monet oferuje Mennica Skarbowa. Proces sprzedaży rozpoczyna się od wypełnienia krótkiego formularza i rozmowy z konsultantem. Po przesłaniu bezpłatną przesyłką do wyceny i zaakceptowaniu kwoty, pieniądze zostają przelane na konto sprzedającego.

Rodzaje złotych monet

Złote monety znane są już od dawna. W Polsce bardzo popularne są wszelkie złote monety, wypuszczane z okazji jubileuszy lub świąt. Ich minusem jest to, że sprzedane mogą być tylko w kraju i szybko tracą na wartości, jeśli pojawi się inna uroczystość warta upamiętnienia na monetach.Najchętniej kupowane są monety bulionowe, które nazywane są również inwestycyjnymi. Wykonują je mennice na całym świecie. Nie są to monety kolekcjonerskie i różnią się od nich wagą oraz próbą złota. Najbardziej znane są złote monety o nazwie Wiedeńscy Filharmonicy i Kanadyjski Liść Klonu. Takie monety najlepiej sprzedawać za granicą, ale przedtem warto sprawdzić ich kurs w kilku miejscach i wybrać najlepszą opcję.