O czym należy pamiętać poszukując programu księgowego?

O czym należy pamiętać poszukując programu księgowego?

Wybierając program do wystawiania faktur warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które mogą być bardzo przydatne. O czym należy pamiętać poszukując dobrego programu do fakturowania?

Łatwy dostęp

Wielu przedsiębiorców nie decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym, gdyż chce mieć dostęp do swoich dokumentów o każdej porze dnia. Nie każdy przedsiębiorca jest w stanie wygospodarować czas w ciągu dnia na zajęcie się księgowością. I właśnie dlatego wiele osób decyduje się na program do wystawiania faktur.

Profesjonalny program do fakturowania powinien łączyć łatwy dostęp dla pracodawcy z zabezpieczeniem dokumentów. Program do wystawiania faktur można obsłużyć z komputera firmowego, domowego, laptopa, a nawet smartfona. Dzięki temu w każdym miejscu przedsiębiorca jest w stanie natychmiast wystawić kontrahentowi fakturę.

Poufne informacje

Dane firmy są poufne. Jest to bardzo ważne, by były one dobrze strzeżone przed osobami nie powołanymi.

Warto pamiętać, że pracodawca może w firmie wyznaczyć osobę upoważnioną do wystawiania faktur. Chcąc zabezpieczyć dane firmy można podać numer IP komputera, z którego można logować się do programu do fakturowania.

Dodatkowym zabezpieczeniem może być kod sms, który wybrany pracownik dostaje na telefon.

W dzisiejszych czasach każdy program do wystawiania faktur daje możliwość wysłania jej do kontrahenta e-mailem. Dzięki temu klient w ciągu kilku sekund ma dostęp do faktury.

Chcąc zabezpieczyć dane, które są wysyłane e-mailem można je zakodować. Dzięki temu odczyta je tylko osoba do tego upoważniona.

Programy do wystawiania faktur nie są tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Zakup programu umożliwi przedsiębiorcy samodzielne prowadzenie księgowości, co pozwoli znacznie ograniczyć koszty. Jest to kusząca propozycja zarówno dla małych firm, jak i tych większych.