Jak działają spawarki laserowe?

hgtech.com.pl - hgtech (9) .jpg

Spawarki laserowe to innowacyjne urządzenia, które z powodzeniem zastępują tradycyjne metody spawania. Urządzenia te różnić się mogą między sobą wielkością oraz podstawowymi parametrami, takimi jak moc lub prędkość pracy. Na rynku dostępne są zarówno ręczne spawarki laserowe, urządzenia bardzo lekkie i praktyczne, jak i duże, w pełni automatyczne roboty.

Jak działają spawarki laserowe?

Metoda spawania laserowego polega na stapianiu obszaru styku przy wykorzystaniu wiązki promieni laserowych, w osłonie gazu obojętnego. Dzięki temu, że jest tu możliwość regulacji wiązki, można ją z łatwością dostosować do rodzajów łączonych materiałów. Wiązka ta posiada bardzo gęstą energię, która pozwala łączyć swobodnie nawet grubsze elementy. Technikę pracy spawarką laserową dopasowuje się do rodzajów materiałów. Obsługa urządzeń tego typu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności od operatora.

Jakie są zalety spawania laserowego?

Spawanie przy pomocy lasera, w porównaniu z tradycyjnymi metodami, ma sporo zalet. Przede wszystkim całkowity wkład ciepła jest znacznie niższy, mniejsze jest także ryzyko zniekształceń i ugięć. Czas pracy jest znacznie szybszy, a regulowany rozmiar wiązki pozwala na swobodne łączenie materiałów bardzo cienkich lub delikatnych.

Ręczna spawarka laserowa – do czego służy?

Ręczna spawarka laserowa to urządzenie, które stosuje się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest precyzyjne spawanie. Spawarki tego typu posiadają głowicę z ruchomą wiązką spawającą. Zasilane są jednomodułowym fibrem, który dostarcza do urządzenia stałą moc. Wpływa to znacznie na precyzję i na wygodę spawania. Urządzenia te wykorzystuje się do najbardziej nawet skomplikowanych łączeń zewnętrznych, narożnych i wewnętrznych.Ręczna spawarka laserowa pozwala na uzyskanie wysokiej jakości spawu, estetycznego i wytrzymałego, który nie wymaga dalszej obróbki. Skraca to czas całej operacji. W urządzeniach tych jest możliwość szerokości spawu, w niektórych można stosować również drut spawalniczy.