Wady i zalety kabiny prysznicowej

Urządzasz łazienkę i nie wiesz, czy zdecydować się na montaż kabiny prysznicowej? Najlepiej jest zadecydować o tym jeszcze na etapie projektu, ponieważ pozwoli to na montaż wszelkich akcesoriów i udogodnień. Jakie są wady i zalety kabiny prysznicowej? Czy warto się na nią zdecydować?

Udogodnienia dla użytkownika

Wielu osobom kabina prysznicowa kojarzy się z niewygodą spowodowaną stojącą pozycją i koniecznością operowania słuchawką prysznicową. Jednak wbrew pozorom kabina prysznicowa może być bardzo wygodna, a także wyposażona w szereg udogodnień dla osób starszych i z niepełnosprawnościami ruchowymi, które są niemożliwe w przypadku wanny.

W kabinie prysznicowej możemy zamontować poręcze, uchwyty i siedzisko. W odpowiednio zaaranżowanej łazience kabiny nie potrzebują też brodzika, ale znajdują się bezpośrednio na kafelkach podłogi, dzięki czemu nie trzeba przekraczać żadnego progu, by do nich wejść. Zamiast prysznica można zamontować różnego rodzaju natryski, na przykład deszczownicę prysznicową.

Zamiast relaksującej kąpieli

Dla wielbicieli długich kąpieli z pewnością pociechą i urozmaiceniem mogą być zamontowane w kabinie prysznicowej natryski, takie jak Deszczownica prysznicowa, dzięki którym poczują się jakby stali nago w majowym deszczu albo myli się pod wodospadem. Jest to bardzo energetyzujące i przyjemne doświadczenie.

Deszczownica prysznicowa i inne natryski są wygodne, ponieważ mocuje się je do sufitu lub ściany, więc nie trzeba ich trzymać podczas brania prysznica. Nie jest to to samo, co relaksująca kąpiel, jednak masaż strumieniami wody równie skutecznie pomoże nam pozbyć się stresu.

Aranżacja przestrzeni

Dzięki swojej konstrukcji kabina prysznicowa zmieści się nawet w bardzo niewielkich pomieszczeniach, zaoszczędzając miejsce na przykład na pralkę. Dobrze jest zdecydować się na jej montaż na wczesnym etapie remontu, dzięki czemu łatwo będzie zrobić odpowiedni odpływ i instalację.

Jeśli chodzi o wygląd kabiny prysznicowej, możemy wybierać z bardzo szerokiego asortymentu. Drzwi i ściany mogą być zrobione z gładkiego szkła, ze szkła o matowym wykończeniu, we wzory.. Cokolwiek pasuje do naszego wnętrza.