Praktyczne akcesoria kuchenne

Wygodnie urządzona kuchnia sprawia, że gotowanie staje się przyjemniejsze i mniej czasochłonne. Poza dobrym zorganizowaniem przestrzeni warto zadbać o to, aby została wyposażona w różnego rodzaju praktyczne sprzęty i akcesoria, które usprawnią przygotowywanie posiłków. Które z nich warto posiadać we własnym domu?

Krajalnice do warzyw

Krojone warzywa są podstawą większości posiłków. Wykorzystuje się je zarówno do przygotowywania prostych kanapek, jak i do gotowania bardziej złożonych potraw.

Specjalne krajalnice usprawniają krojenie, a dodatkowo wiele z nich posiada różne ostrza, dzięki czemu można z łatwością uzyskać niebanalny kształt warzyw, co wpłynie na nowy, bardziej atrakcyjny wygląd potraw.

Elektryczna ostrzałka do noży

Dobrej jakości, ostre noże powinny stanowić podstawę wyposażenia każdej kuchni. Nawet najwyższej jakości noże z czasem tępią się, dlatego należy o nie regularnie dbać.

Elektryczna ostrzałka do noży pozwala na ich szybkie i wygodne zaostrzenie, nie wymagając przy tym praktycznie żadnego wysiłku, dlatego są często wykorzystywane w profesjonalnych kuchniach. Wybierając ostrzałke warto zwrócić uwagę na to, że niektóre z nich posiadają możliwość regulacji kąta ostrzenia oraz prędkości, co pozwala na dopasowanie noży do własnych potrzeb.

Wyjątkowe deski do krojenia

Deski do krojenia są wykorzystywane w kuchni wielokrotnie każdego dnia. Mogą być wykonane z drewna, szkła, plastiku, a nawet silikonu. Coraz częściej posiadają atrakcyjny kształt lub są ozdobione nadrukami, dzięki czemu stanowią element dekoracyjny.

Obecnie w sklepach z wyposażeniem kuchennym można znaleźć coraz więcej desek do krojenia, które nie tylko wyglądają atrakcyjnie, ale i posiadają dodatkowe funkcje. Warte uwagi są deski, które posiadają zginane boki, co pozwala na złożenie ich w kształt przypominający lejek, dzięki czemu wrzucenie pokrojonych warzyw do garnka czy na patelnię jest zdecydowanie wygodniejsze.

Bardzo praktyczne są również deski z cedzakiem, które ułatwiają płukanie pokrojonych warzyw i owoców oraz pozbywanie się nadmiaru wody i soków, które gromadzą się w trakcie krojenia. Producenci proponują również antybakteryjne deski do krojenia, które pomagają w utrzymaniu higieny w trakcie gotowania.

Elektryczna ostrzałka do noży dostępna jest w ofercie Gastrosilesia.pl