Samochody poleasingowe najczęściej mają kilka lat i mogą pochwalić się atrakcyjnym wyposażeniem. Czy jednak to dobry wybór dla osoby poszukującej modelu z drugiej ręki?
W obiegowej opinii samochody leasingowe cechują się wysokimi przebiegiem oraz kiepskim stanem technicznym. Warto jednak wskazać, że nie zawsze jest tak w rzeczywistości, ponieważ bez problemu można znaleźć także wiele atrakcyjnych ofert.
Auta poleasingowe – czyli jakie?
Większość firm decyduje się na skorzystanie z leasingu samochodów dla swoich pracowników. To korzystna forma rozliczenia, która pozwala także na regularną wymianę modeli zgodnie z oczekiwaniami.
Zazwyczaj po 2-4 latach eksploatacji samochody firmowe wzięte w leasing trafiają z powrotem do leasingodawcy. Następnie mogą być przekazane do dalszej odsprzedaży. Są to przede wszystkim samochody osobowe, ale również można zakupić w ten sposób samochody dostawcze czy ciężarowe.
Zakup samochodu poleasingowego – zalety i wady
Osoby poszukujące samochodów z drugiej ręki często mogą natknąć się na oferty modeli poleasingowych. Przyciągają uwagę swoimi przystępnymi cenami, atrakcyjnym wyposażeniem, a także rocznikami.
Auta poleasingowe mogą mieć jednak różny stan techniczny, dlatego zawsze przed zakupieniem takiego pojazdu warto zapoznać się z nimi dokładniej. Niestety, istnieje ryzyko, że trafi się na pojazd, który jest w złym stanie technicznym i będzie wymagał sporych wydatków, aby znów nadawał się do bezpiecznej i komfortowej jazdy.
Gdzie można zakupić auto poleasingowe?
Samochody poleasingowe oferowane są obecnie także w salonach dealerskich marek. To zdecydowanie najlepsze miejsce, aby kupować auta poleasingowe Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie można je znaleźć.
Dealerzy oferujący auta z drugiej ręki dokładnie je sprawdzają, a wyniki badań technicznych dają do wglądu klientom. Co więcej, na auto używane można uzyskać wtedy także gwarancję, dlatego nawet w razie usterek można uzyskać bezpłatną pomoc. W salonach dealerskich można także wykupić polisy ubezpieczeniowe i skorzystać z atrakcyjnych form finansowania, na przykład kredytu samochodowego.