Auta poleasingowe – czy warto je kupować?

Samochody poleasingowe najczęściej mają kilka lat i mogą pochwalić się atrakcyjnym wyposażeniem. Czy jednak to dobry wybór dla osoby poszukującej modelu z drugiej ręki?

W obiegowej opinii samochody leasingowe cechują się wysokimi przebiegiem oraz kiepskim stanem technicznym. Warto jednak wskazać, że nie zawsze jest tak w rzeczywistości, ponieważ bez problemu można znaleźć także wiele atrakcyjnych ofert.

Auta poleasingowe – czyli jakie?

Większość firm decyduje się na skorzystanie z leasingu samochodów dla swoich pracowników. To korzystna forma rozliczenia, która pozwala także na regularną wymianę modeli zgodnie z oczekiwaniami.

Zazwyczaj po 2-4 latach eksploatacji samochody firmowe wzięte w leasing trafiają z powrotem do leasingodawcy. Następnie mogą być przekazane do dalszej odsprzedaży. Są to przede wszystkim samochody osobowe, ale również można zakupić w ten sposób samochody dostawcze czy ciężarowe.

Zakup samochodu poleasingowego – zalety i wady

Osoby poszukujące samochodów z drugiej ręki często mogą natknąć się na oferty modeli poleasingowych. Przyciągają uwagę swoimi przystępnymi cenami, atrakcyjnym wyposażeniem, a także rocznikami.

Auta poleasingowe mogą mieć jednak różny stan techniczny, dlatego zawsze przed zakupieniem takiego pojazdu warto zapoznać się z nimi dokładniej. Niestety, istnieje ryzyko, że trafi się na pojazd, który jest w złym stanie technicznym i będzie wymagał sporych wydatków, aby znów nadawał się do bezpiecznej i komfortowej jazdy.

Gdzie można zakupić auto poleasingowe?

Samochody poleasingowe oferowane są obecnie także w salonach dealerskich marek. To zdecydowanie najlepsze miejsce, aby kupować auta poleasingowe Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie można je znaleźć.

Dealerzy oferujący auta z drugiej ręki dokładnie je sprawdzają, a wyniki badań technicznych dają do wglądu klientom. Co więcej, na auto używane można uzyskać wtedy także gwarancję, dlatego nawet w razie usterek można uzyskać bezpłatną pomoc. W salonach dealerskich można także wykupić polisy ubezpieczeniowe i skorzystać z atrakcyjnych form finansowania, na przykład kredytu samochodowego.