Cellulit – co to jest i jak można mu przeciwdziałać?

Cellulit – co to jest i jak można mu przeciwdziałać?

Cellulit nie sprawia bólu i nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, jednak stanowi problem natury estetycznej i wielu kobietom przeszkadza. Chociaż pomarańczowa skórka niekiedy występuje także u mężczyzn, to jest to zjawisko dużo rzadsze. Czym jest cellulit i jak można sobie z nim radzić?

Czym jest cellulit?

Cellulit w medycynie nazywany jest lipodystrofią, w ten sposób określa się nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, co prowadzi do zmian w tkance podskórnej. Rodzaje cellulitu są różne i to jak wygląda skóra dotknięta tym problemem, zależy od stopnia jego zaawansowania. Cellulit może być widoczny gołym okiem lub dopiero po ściśnięciu fałdu skóry. Dlaczego powstaje cellulit? Winowajcą powstawania pomarańczowej skórki są głównie zmiany hormonalne, a także siedzący tryb życia. Grudki widoczne na powierzchni skóry mogą być wywołane także przez zbyt obcisłe ubranie, problemy z krążeniem, nadwagę, palenie papierosów, duże wahania wagi, złą dietę oraz wady postawy.

Sposoby na usunięcie cellulitu – zabiegi na cellulit

Z cellulitem boryka się co druga kobieta, niestety problem dotyczy większości pań, są jednak sposoby na to, aby pozbyć się go lub ograniczyć jego występowanie. Jak to zrobić? Należy zacząć od zadbania o siebie, trzeba wdrożyć odpowiednią dietę, zwiększyć aktywność fizyczną oraz pielęgnację. Na pewno pomocne będą także zabiegi na cellulit dostępne w gabinetach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Oczywiście, aby móc osiągnąć dobre efekty, niezbędne jest regularne korzystanie z zabiegów. Jeden zabieg na pewno nie wystarczy. Poza tym można korzystać z różnego rodzaju balsamów antycellulitowych, dobrym wsparciem będzie także szczotkowanie ciała za pomocą specjalne szczotki. W dzisiejszych czasach możliwości jest naprawdę wiele, dlatego bez wątpienia będziemy w stanie znaleźć skuteczny sposób na pozbycie się pomarańczowej skórki.

Nie można zapominać także o regularnym ruchu. Najlepsze ćwiczenia przeciw cellulitowi to spacery i dynamiczne marsze, pływanie, aerobik, skakanie na skakance, a także jazda na rolkach. Im więcej ruchu będziemy mieć, tym lepiej dla naszego zdrowia, na pewno poprawi się także wygląd naszej skóry i cellulit będzie zredukowany.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki