Przeszczepy brody zyskują na popularności

Przeszczepy brody zyskują na popularności

Gęsta, zadbana broda jest marzeniem wielu mężczyzn. Niestety, wielu z nich, z różnych powodów, nie może cieszyć się taką naturalną ozdobą. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej ten problem przestaje być aktualny. Brodę po prostu można przeszczepić.

Dlaczego warto przeszczepić brodę?

Dla wielu panów bujna broda to wyznacznik męskości. Jeśli nie mają takowej, to część z nich zaczyna mieć problemy ze sobą. Niska samoocena może doprowadzić nawet do depresji. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zastanowić się nad przeszczepem brody. Dzięki takiemu zabiegowi zarost staje się gęsty, co sprzyja lepszemu samopoczuciu i lepszej ocenie swojej urody. Panowie stają się pewniejsi siebie.

Jak się przeszczepia brodę?

Przeszczep brody praktycznie nie różni się od typowego przeszczepu włosów. Z miejsca dawczego pobiera się tzw. grafty, czyli mieszki włosowe. Po przygotowaniu wszczepia się je na obszar biorczy, czyli wyznaczone na brodzie miejsca.W zależności od potrzeb można przeszczepiać grafty tylko na miejsca pozbawione włosów lub zagęścić cały zarost. W niektórych przypadkach niezbędny jest przeszczep całej brody.Nie każdy jednak może poddać się temu zabiegowi. Przeszczep brody jest niemożliwy, gdy pacjent ma łysienie plackowate, zaawansowaną cukrzycę czy choroby skóry w obszarze biorcznym.

Czy zabieg jest długi i drogi?

Pobieranie i wszczepianie graftów jest bardzo precyzyjnym zabiegiem, ponieważ grafty są bardzo małe. Zwykle potrzeba ok. 2 tys. graftów, aby uzyskać pożądany efekt. Nic więc dziwnego, że przeszczep brody zajmuje sporo czasu, nawet gdy jest wykonywany przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Zwykle poświęcić trzeba nań około 5-6 godzin. Trzeba wiedzieć, że cena przeszczepu brody nie jest niska. Zależy ona przede wszystkim od liczby przeszczepianych graftów, a jest to zwykle około kilku tysięcy sztuk. Jednak końcowy efekt na pewno warty jest swojej ceny, bo zdrowie, także psychiczne są bezcenne.