Kluczbork – jakie atrakcje turystyczne oferuje?

Kluczbork – jakie atrakcje turystyczne oferuje?

Każde miasto ma swoją historię i miejsca, które warto poznać, zobaczyć. Tak również jest w przypadku Kluczborka. Kluczbork atrakcje to przede wszystkim zabytkowe budynki, rynek, deptak oraz duży park miejski. Wszystkie te punkty na mapie warto zwiedzić, bo są one ciekawe i pozwalają bliżej poznać charakter tego miasta.

Kluczbork atrakcje turystyczne – od czego zacząć?

Najlepiej zacząć od tego, żeby poznać, choć pokrótce historię powstania tego miasta. Warto wiedzieć, że zostało ono założone przez zakon krzyżowców, a jego nazwa kiedyś brzmiała Cruceburch. W późniejszych latach to się zmieniało. Ostatecznie Kluczbork w 1989 roku został stolicą powiatu.

Jeśli zaś chodzi o zwiedzanie Kluczborka, to spacer po tym mieście warto rozpocząć od jego centrum, czyli rynku kluczborskiego. Tutaj również znajdziemy pierwszy ważny budynek, a mianowicie ratusz, który został postawiony w XVIII wieku oraz dwie zabytkowe kamienice w stylu barokowym. Kluczbork atrakcje to także deptak, który mieści się przy ulicach Piłsudzkiego i Krakowskiej. Można tu zwiedzić kościół z XIV wieku – kościół pw. Chrystusa Zbawiciela, który zachwyca swym rokokowym wnętrzem. Wieża kościoła jest udostępniona dla zwiedzających, co pozwala zobaczenie panoramy miasta.

Dla osób, które chcą poznać Kluczbork jeszcze bliżej, polecam odwiedzenie takich miejsc jak muzeum im. Jana Dzierżona, mury obronne miasta, staw Kościuszki, czy też Kluczborskie Dom Kultury.

Park miejski – atrakcja turystyczna dla miłośników ruchu i przyrody

Kluczbork atrakcje to nie tylko budynki i ulice samego miasta, to również park miejski o powierzchni 22,3 ha. Tutaj znajdziemy ponad 200 gatunków roślin, ścieżki rowerowe, staw, fontannę, pomnik Ofiar I Wojny Światowej oraz kościół p.w. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych wybudowany w stylu neogotyckim.

Park miejski w Kluczborku to świetne miejsce dla osób lubiących sport, a także bliski kontakt z naturą. Tutaj można znaleźć chwilę wytchnienia, pospacerować, pobiegać, nacieszyć oczy pięknym widokiem drzew i różnych roślin.