Aparaty ortodontyczne dla dorosłych – wybór właściwego

Podejmując decyzję o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego bardzo często zaczynamy zastanawiać się, który rodzaj aparatu powinniśmy wybrać. Odpowiedź na to pytane nie jest prosta, ale zawsze warto zasugerować sen e tylko własnym upodobaniami tylko również opinią dentysty.

Kiedy stosuje się aparaty ortodontyczne i jakie są ich rodzaje? Czy każdy model będzie możliwy do założenia w moim przypadku? Jak długo może potrwać całe leczenie ortodontyczne? Na te i inne pytana znajdziesz odpowiedź w naszym krótkim poranku.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Należy wiedzieć, że nie w każdym przypadku będzie możliwe założenie każdego rodzaju aparatu ortodontycznego. To najlżejsze aparaty przeznaczone do korygowana niewielkich wad zgryzu nie sprawdzą się, jeśli mamy poważny problem. Na szczęście dobry dentysta będzie w stanie ocenić, które rodzaje aparatów możemy brać pod uwagę (zobacz również Aparaty korygujące wady zgryzu„).

Najbardziej klasycznym aparatem ortodontycznym, który chyba jest znany przez każdego z nas jest aparat drutowy. Pozwala na wyleczenie nawet bardzo poważnych wad zgryzu, ale nie każdej osobie będzie odpowiadał ze względu na to, że jest bardzo widoczny. Są też aparaty estetyczne wykonane z zupełnie innych materiałów, których nie wdać gołym okiem.

Leczenie ortodontyczne zazwyczaj trwa około 2, 3 lat. Na początku należy przygotować zęby, czyli przede wszystkim usunąć ubytki oraz kamień nazębny. Następne można już przejść do właściwego leczenia ortodontycznego.

Które gabinety ortodontyczne we Wrocławiu cieszą się dobrą opinią i zaufaniem pacjentów?

Jeżeli szukasz dobrego gabinetu ortodontycznego we Wrocławiu, to konieczne wejdź na stronę „tourmedica.pl” i zapoznaj się z listą najbardziej polecanych miejsc. Sprawdź ofertę poszczególnych gabinetów oraz pracujących tam specjalistów i zapoznaj się z wrażeniami byłych pacjentów.